Developerzy powalczą o tereny Skry

Developerzy powalczą o tereny Skry

Developerzy powalczą o tereny Skry

Kozińska Katarzyna
opublikowano: 09-12-1998, 00:00

Developerzy powalczą o tereny Skry

SPORT KOSZTUJE: Inwestor będzie płacił za działalność klubu, dopóki firma nie zacznie przynosić zysków — mówi dyrektor Andrzej Borkowski z Urzędu Dzielnicy Warszawa-Ochota. fot. ARC

Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu Gmina Centrum ogłosi konkurs dla inwestorów zainteresowanych zagospodarowaniem terenu użytkowanego przez Klub Sportowy Skra. Przebudowa stadionu pochłonie 1,7 mld zł.

Modernizacją terenów użytkowanych przez KS Skra już w tej chwili interesuje się dziesięciu poważnych inwestorów. Są wśród nich instytucje finansowe oraz firmy developerskie z Europy, a także zza oceanu.

Gmina Centrum wybierze inwestora w konkursie ofert, który zostanie ogłoszony prawdopodobnie w tym tygodniu.

— Wszystkim zainteresowanym stawiamy jeden podstawowy warunek: inwestor musi zapewnić modernizację sportowej części Skry. Sam natomiast zdecyduje, co powstanie na pozostałym terenie. To, czy zostanie wybrany, będzie zależało od przedstawionego projektu — mówi Leszek Cisło z wydziału rozwoju Gminy Centrum.

Dyrektor Andrzej Borkowski z Urzędu Dzielnicy Warszawa Ochota zapewnia, że skrupulatnie będzie sprawdzana także wiarygodność inwestora, w tym doświadczenie w realizacji tego typu projektów i gwarancje kredytowe. Oferent musi się zobowiązać, że będzie finansował działalność sportową klubu.

— Koszt zagospodarowania terenu Skry ocenia się na 1,7 mld zł — wyjaśnia dyrektor Borkowski.

Projekt dla Skry przygotowywany jest od 1,5 roku. Klub jest zadłużony w gminie na blisko 10 mln zł. Dalszych kilka milionów wynoszą nie uregulowane rachunki za energię.

— Długi wobec gminy spłaci inwestor. Pozostałe należności Skra ureguluje z odszkodowania, które wypłaci resort zdrowia w ramach zawartego wiele lat temu układu o budowie na tym terenie Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej — tłumaczy Andrzej Borkowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kozińska Katarzyna