Deweloperzy będą budować coraz mniej

  • Emil Górecki
opublikowano: 12-05-2015, 00:00

Wzrost liczby mieszkańców, który około 2030 r. zacznie hamować, aspiracje warszawiaków, by mieszkać w lepszej jakości budynkach

Wzrost liczby mieszkańców, który około 2030 r. zacznie hamować, aspiracje warszawiaków, by mieszkać w lepszej jakości budynkach, starzenie się społeczeństwa, a także wzrost liczby mieszkań wyburzanych (czego obecnie praktycznie nie ma) i zastępowanie ich nową tkanką — te czynniki będą decydowały o rynku mieszkaniowym do końca 2030 r.

Zobacz więcej

Marek Wiśniewski

Firma Reas przewiduje, że w tym czasie deweloperski rynek mieszkań będzie delikatnie się kurczył, przy zachowaniu dotychczas zauważalnych cyklów koniunkturalnych.

Obecnie w Warszawie buduje się 540 projektów mieszkaniowych, a plany miejscowe i studia zagospodarowania przestrzennego dają miejsce na zbudowanie mieszkań dla 1,3 mln mieszkańców — najwięcej na Białołęce, Mokotowie, Woli, Bemowie i Bielanach (od 22 do 12,5 tys. mieszkań w każdej z dzielnic).

O tym, czy tak się rzeczywiście stanie, zdecyduje jednak polityka miasta i inwestowanie w infrastrukturę, co dla ratusza jest olbrzymim obciążeniem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu