Czytasz dzięki

Deweloperzy: sprzedaż mieszkań spadła w Chinach o 33 proc.

opublikowano: 13-03-2020, 06:27

Ilość podpisanych przez chińskich deweloperów umów sprzedaży mieszkań spadła w lutym najmocniej od co najmniej 6 lat, wynika z ustaleń Bloomberga.

W lutym sprzedaż nieruchomości mieszkaniowych spadła w Chinach średnio o 33 proc., wynika z informacji przekazanych przez deweloperów. Niektórzy, jak China Jinmao Holdings Group, czy Greentown China Holdings, zanotowali jej spadek o prawie 70 proc. Z trendu wyłamała się China Evergrande Group, która zwiększyła sprzedaż o ponad 100 proc., ale zastosowała bardzo agresywne obniżki cen, dochodzące do 25 proc.

Spadek sprzedaży był oczekiwany po tym jak z powodu epidemii koronawirusa praktycznie zamknięto ponad 100 miast w Chinach. Deweloperzy zamykali w związku z tym biura sprzedaży.

Oficjalne dane o sprzedaży nieruchomości mieszkaniowych w 70 największych chińskich miastach zostaną podane w poniedziałek.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy