Deweloperzy walczą na promocje

opublikowano: 14-10-2014, 00:00

Konkurencja na rynku mieszkaniowym rośnie. Jesienią deweloperzy dołożyli do ofert wiele promocji i bonusów.

Według analiz Dompress. pl, w całej Polsce mieszkania z rynku pierwotnego sprzedają się bardzo dobrze, ale deweloperzy nie ustają w staraniach, by przyciągnąć nabywców. Przykładowo Dom Development wprowadził ofertę promocyjną w swoich trzech stołecznych inwestycjach.

— Na osiedlu Palladium nabywcy otrzymują wykończenie pod klucz w cenie mieszkania. Z kolei na osiedlu Adria na Gocławiu mamy specjalną ofertę cenową na gotowe lokale — wymienia Radosław Bieliński, rzecznik prasowy Dom Development.

Dodatkowo deweloper bezpłatnie oferuje meble kuchenne do kupionego mieszkania. Promocje cenowe, bonusy i dodatkowe atrakcje wprowadziły tej jesieni niemal wszystkie firmy.

Jesienne okazje

Robyg proponuje m.in. bezpłatne porady architektów i doradców finansowych. Największe upusty można uzyskać podczas specjalnych okresów promocyjnych, np. podczas zakończonego niedawno Tygodnia Targowych Cen w Gdańsku można było dostać nawet 20 tys. zł rabatu. Barc wszystkie mieszkania na osiedlu Tarasy Dionizosa na warszawskiej Białołęce oferuje teraz w cenie obniżonej do 5,78 tys. zł za 1 mkw. (poprzednio 5,995 tys. zł). W Atlas Estates do listopada potrwa promocja Jesienne hity mieszkaniowe obejmująca ostatnie mieszkania w Apartamentach przy Krasińskiego na warszawskim Żoliborzu.

— Do mieszkań dwu- i trzypokojowych bezpłatnie dodajemy schowek parkingowy o powierzchni 5,4 mkw. — mówi Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu, Atlas Estates.

Dantex przygotował promocję w warszawskiej inwestycji Dobra Wola II. Pierwsze 30 osób, które podpiszą umowy na zakup mieszkań do końca października, otrzyma sprzęt AGD w cenie mieszkania. Marvipol skierował do mieszkańców Warszawy akcję Miasto jest nasze.

— Program umożliwia np. kupno mieszkania od 186 tys. zł na osiedlu Central Park Ursynów. W inwestycjach Bielany Residence, Osiedle Zielona Italia, Apartamenty Mokotów Park i Rezydencja Arteco oferujemy wykończenie w cenie kupionego lokalu. W Hill Park Apartments klienci mają możliwość zakupu mieszkania z pakietem Avantgarde — informuje Tomasz Zahorski, dyrektor komunikacji korporacyjnej i marketingu w Marvipol.

Klienci wybierający mieszkania w projektach Activ Investment mogą negocjować ceny. Ponadto w ramach tzw. Pakietu startowego każdy nabywca mieszkania w inwestycjiCztery Wieże w Katowicach otrzymuje 10-proc. rabat na pierwsze zakupy i jednorazowy 5 proc. rabat na kolejne zakupy w Leroy Merlin. Nabywcy mają również zagwarantowaną bezpłatną dostawę kupionych towarów i indywidualny projekt mieszkania. Dla nabywców lokali wszelkie udogodnienia i bonusy mają jednak mniejsze znaczenie niż zwyczajna obniżka ceny.

Polowanie na zniżki

— Klientom zdecydowanie najbardziej zależy na promocjach cenowych — przyznaje Ewelina Juroszek, dyrektor do spraw sprzedaży w Atalu.

I tak Atal w krakowskiej inwestycji Nowy Żabiniec oferuje ostatnie wolne mieszkania z rabatem 300 zł za 1 mkw. Klienci dostają również bony o wartości 5 tys. zł na zabudowę kuchni. W projekcie Nadwiślańska 11 Apartamenty deweloper daje 100 zł upustu za 1 mkw. na mieszkania od parteru do III piętra. Kupujący mieszkania w stanie deweloperskim we wrocławskich inwestycjach Agrestowa Aleja, Osiedle Mieszczańskie II, Zielone Wojszyce, Dyrekcyjna 33 dostają zniżkę 200 zł za 1 mkw. W Osiedlu Mieszczańskim lokale z wykończeniem objęte są rabatem 50 zł za 1 mkw., a do każdego dwupoziomowego mieszkania klienci dostają schody firmy Rintal.

W inwestycji Ville Murano zakup domu łączy się z prezentem w postaci bonu o wartości 5 tys. zł. na zabudowę kuchenną. Na osiedlu Nowe Polesie w Łodzi Atal oferuje mieszkania z wykończeniem z rabatem 100 zł za 1 mkw., a na osiedlu Chojny Park pięciu pierwszych klientów dostanie upust 200 zł za 1 mkw. W Katowicach na osiedlu Francuska Park deweloper ma mieszkania do wykończenia z upustem po 100 zł za 1 mkw. Natomiast na warszawskim Nowym Bemowie wybrani klienci otrzymają rabat 200 zł za 1 mkw.

Dolcan również stawia na upusty cenowe, choć nie tylko. Na osiedlu mieszkań bezczynszowych Kamyk Zielony na warszawskiej Białołęce wysokie poddasza w mieszkaniach są teraz tańsze o połowę. Cena spadła z 1,3 tys. zł za 1 mkw. do 650 zł/mkw. Przy zakupie mieszkania o powierzchni 78 mkw. z taką samą wielkością poddasza można teraz zaoszczędzić 50 tys. zł. Dolcan obniżył też o 50 proc. (do 12,5 tys. zł) cenę ostatnich garaży w swoich inwestycjach w podwarszawskich Ząbkach: Osiedlu Powstańców i Osiedlu Orla. Na osiedlu Skierniewicka City na stołecznej Woli klienci mogą wybrać, czy chcą zapłacić za mieszkanie bez VAT (oszczędzając nawet 58 tys. zł), czy dostać wykończenie lokalu gratis. W projekcie Ogrody Ochota do wszystkich mieszkań Dolcan oferuje wykończenie w cenie. Natomiast w jesiennej promocji Inpro, która potrwa do końca października 2014 r., można kupić mieszkanie w II i III etapie gdańskiego osiedla Wróbla Staw z 5-proc. rabatem. Dodatkowo nabywcy dostają 5 lat gwarancji na budynki i kolektory słoneczne w cenie. Klienci, którzy zdecydują się na zakup lokalu w inwestycji Chmielna Park, mają możliwość nabycia piwnicy w obniżonej cenie — 15 tys. zł netto. Natomiast na osiedlu City Park piwnica włączona jest w cenę mieszkania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane