Altus chce z powrotem EGB Investments

opublikowano: 03-07-2018, 11:43

Altus TFI wezwało GetBack do rozwiązania umowy sprzedaży akcji spółki EGB Investments, zawartej 7 sierpnia 2017 r. oraz umowy ramowej na obsługę portfeli inwestycyjnych.

W ubiegłym roku GetBack przejął EGB za 207 mln zł. 

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

Altus uważa, że "w sposób nieuprawniony i bezpodstawny" wiązany jest z powstałą sytuacją finansową GetBacku w związku ze zbyciem przez fundusze inwestycyjne zarządzane przez Altus akcji EGB Investments. Zdaniem TFI, wpływa to negatywnie w wielu aspektach - w tym finansowych i wizerunkowych - na sytuację giełdowego towarzystwa.

Notowania Altus TFI w miesiąc spadły o 32 proc.

 

Altus podtrzymuje, że umowy z GetBackiem zostały zawarte zgodnie z obowiązującymi przepisami, przy zachowaniu wszelkich przyjętych praktyk i standardów rynkowych.

Przed tygodniem Altus opublikował tzw. białą księgę, przedstawiającą transakcję sprzedaży.

Pod koniec kwietnia KNF uznała, że transakcja nie przyniesie windykatorowi korzyści i konieczny jest odpis aktualizujący wartość tych aktywów.  Nowe władze windykatora przeszacowały akcje EGB do niespełna 30 mln zł.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy