Czytasz dzięki

DHL testuje ryksze-cargo

opublikowano: 02-03-2017, 10:11
aktualizacja: 02-03-2017, 10:12

Niemiecki DHL Express sprawdza możliwość dostarczania przesyłek przez kuriera poruszającego się pojazdem napędzanym siłą mięśni.

Pilotażowy projekt ruszył w niemieckim Frankfurcie i holenderskim Utrechcie. Rzecznik DHL zwraca uwagę, że wzrost liczby doręczanych przesyłek i rosnący ruch samochodowy utrudniają kurierom poruszanie się samochodami w zatłoczonych miastach. Tymczasem sprawdzane przez firmę pojazdy mogą zabrać nawet 90 paczek. Dzięki zastąpieniu silnika spalinowego siłą mięśni można także zmniejszyć o ponad 16 ton roczną emisję dwutlenku węgla.

Zobacz więcej

youtube.com

Producentem pojazdów testowanych przez DHL jest szwedzka firma, która sprzedaje je w Internecie po 7,8 tys. EUR (33,4 tys. zł).

Jeśli zaplanowane na dwa miesiące testy zakończą się powodzeniem, DHL sprawdzi przydatność pojazdów także w Berlinie, Duesseldorfie i Stuttgartcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.de

Polecane