DI BRE Banku: na GPW powracają wzrosty

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 11-05-2001, 16:59

Na dzisiejszej sesji przeważały wzrosty. WIG20 zamknął się na poziomie 1416 punktów. Choć zamknięcie powyżej 1410 punktów należy odbierać optymistycznie to jednak pewien niepokój mogą budzić spadki indeksu pod koniec sesji.

Deutsche Telekom zaoferował Elektrimowi 400 milionów dolarów w zamian za zgodę na przejęcie kontroli nad Polską Telefonią Cyfrową. Elektrim musi odpowiedzieć na ofertę niemieckiej spółki jeszcze dzisiaj. Deutsche Telekom zakłada, że podniesienie kapitału PTC nastąpiłoby między innymi, w drodze wniesienia aportem przez Elektrim udziałów w sześciu spółkach telekomunikacyjnych i internetowych. „Osoba trzecia” wobec Elektrimu kupiłaby 3,45 procent udziałów w podwyższonym kapitale za 400 milionów dolarów, a DT posiadałby prawo do kupna tych udziałów po 1 lipca 2003r.

Netia poinformowała dzisiaj o podpisaniu z Linx Telecommunications listu intencyjnego o świadczenie usług sieciowych poprzez światłowodową sieć Netii. Na razie prowadzone będą negocjacje w celu określenia warunków połączenia sieci i wzajemnego użyczenia zasobów, a w szczególności wydzierżawienia przez Linx Telecommunications włókien światłowodowych w sieci Netii. Ostateczny termin uzgodnienia szczegółów transakcji mija 15 sierpnia 2001r.

Departament Handlu podał dzisiaj, że sprzedaż detaliczna w USA wzrosła o 0,8 procent, wobec 0,2 procent oczekiwań rynku.

W kwietniu nastąpił także wzrost cen produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) o 0,3 procent. Odliczając, szczególnie podatne na okresowe zmiany, ceny żywności i energii, indeks PPI wzrósł o 0,2 procent.

Przemysław Barankiewicz,

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE Banku: na GPW powracają wzrosty