DI BRE Banku: silne spadki na GPW

06-11-2001, 16:32

Dziś na warszawskiej giełdzie doszło do silnych spadków. Po wysokim otwarciu WIG20 zniżkował praktycznie przez całą sesją. Dzień zakończył na poziomie 1219 punktów, tracąc tym samym do wczorajszego zamknięcia 0,65 procent.

Tomasz Jażdżyński, prezes Interii.pl powiedział dzisiaj, że nie jest zagrożona tegoroczna prognoza przychodów spółki na poziomie 14 mln zł., a niewykluczone, że sprzedaż będzie wręcz większa od oczekiwań. Prezes nie powiedział nic o wyniku finansowym, ale wyraził nadzieję, że strata będzie niższa niż rok temu, kiedy wyniosła 10,7 mln zł.

Indeks zaufania konsumentów Unii Europejskiej, spadł w październiku do najniższego poziomu od czterech lat. Jego wartość obniżyła się z minus 9 punktów do minus 11 punktów. Jeszcze bardziej załamał się optymizm przedsiębiorców, który spadł z minus 12 punktów do minus 16 punktów, co jest najniższą wartością od 5 lat.

Lepsze od oczekiwań okazało się natomiast bezrobocie w strefie euro, które utrzymało się na poziomie 8,3 punktu. Rynek przewidywał jego wzrost do 8,4 punktu. Pozytywną informacją jest także spadek rocznego wskaźnika cen produkcji w Eurolandzie do 0,7 procent z 1,7 procent miesiąc wcześniej.

Alessandro Leipold, ekonomista Międzynarodowego Funduszu Walutowego, powiedział, że zamach terrorystyczny na Worl Trade Center spowoduje spadek tempa wzrostu gospodarczego w strefie euro w przyszłym roku o 0,5 punktu procentowego w porównaniu z wcześniejszymi prognozami. Niemiecki minister finansów Hans Eichel potwierdził, że Komisja Europejska zamierza obniżyć prognozę wzrostu gospodarczego dla strefy euro. Zarazem zapewnił jednak, że krajom wchodzącym do unii monetarnej nie grozi recesja.

Przemysław Smoliński

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE Banku: silne spadki na GPW