DI BRE: GPW utrzymała w środę wzrosty

Marek Druś
opublikowano: 26-09-2001, 17:15

Na dzisiejszej sesji WIG20 kontynuował korektę wzrostową. Sesję zakończył na poziomie 1015 punktów, zyskując tym samym 1,27 procent.

Zgodnie z przewidywaniami rynku Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła dzisiaj stóp procentowych. Wydaje się jednak prawdopodobne, że na kolejnym posiedzeniu RPP, które zaplanowane jest na październik, może zapaść decyzja o obniżce stóp. Rynek prognozuje, że do końca roku stopy procentowe mogą spaść o 150 – 200 punktów bazowych.

W przyszły wtorek Rada Ministrów ma zająć się prywatyzacją PKN Orlen i Rafinerii Gdańskiej. Wiceminister skarbu Barbara Litak-Zarębska wyraziła nadzieję, że wybrany zostanie jeden inwestor, z którym będą toczone dalsze negocjacje.

Prezes Cersanitu Mariusz Gromek powiedział dzisiaj, że wyniki grupy za III kwartał będą lepsze niż w całym pierwszym półroczu.

Dzisiaj rozpoczął działalność komercyjną internetowy pasaż handlowy Vendi.pl, który będzie obsługiwać handel detaliczny w internecie (B2C). Jest to projekt Centrum Handlu Internetowego Sp. z o.o., spółki Agory i Computerlandu.

Minister ds. ropy Arabii Saudyjskiej Ali al-Naimi złożył dzisiaj Rosji propozycję wstąpienia do Organizacji Państw Eksporterów Ropy Naftowej OPEC. W myśl prognoz koncernu Jukos wydobycie ropy naftowej w Rosji, łącznie z wydobyciem szelfowym, wzrośnie w ciągu najbliższych 10 lat o 24-36 procent., czyli do 400-440 mln ton rocznie.

Lloyd’s of London, największy na świecie syndykat ubezpieczeniowy, ocenia, że całkowite koszty związane z wypłatą odszkodowań po atakach 11 września w USA wyniosą 1,3 miliarda funtów, czyli 1,92 miliarda dolarów. Będzie to największa jednorazowa wypłata w historii firmy. Tragiczne wydarzenia w Nowym Jorku i Waszyngtonie przyczynią się do znaczących strat całego sektora ubezpieczeniowego.

Przemysław Smoliński,

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / DI BRE: GPW utrzymała w środę wzrosty