DI BRE: na GPW doszło do oczekiwanej korekty

Marek Druś
opublikowano: 02-08-2002, 16:43

Zgodnie z przewidywaniami dziś nastąpiła korekta. Po porannym wzroście w okolice 1090 punktów, w kolejnych godzinach WIG20 zniżkował do 1074 punktów, by ostatecznie zamknąć się na poziomie 1081 punktów.

Dzisiejszym spadkom przewodził Orbis, jego kurs zniżkował o 4,66 procent. Ponad 1,7 spadł także Prokom, zaś ogólnej tendencji nie poddały się walory KGHM (+0,90 procent) i Agory (+0,75 procent).

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty wydał dwa kolejne zezwolenia, upoważniające do świadczenia usług międzystrefowych na obszarze Polski. Poznańska firma E-Telko i Pilicka Telefonia z siedzibą w Radomiu, otrzymały zezwolenia na 25 lat.

Bank Ochrony Środowiska podał, że w drugim kwartale tego roku wypracował 8,2 mln zł zysku netto, wobec 17,3 mln zł straty netto w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zmniejszeniu o 37 procent uległy przychody z tytułu odsetek i wyniosły 106,6 mln zł, zaś wynik na działalności bankowej wzrósł o 1,7 mln zł do 71,8 mln zł. W pierwszym półroczu bank osiągnął 26,6 mln zł zysku netto.

Zarząd spółki Bick, zależnej od Mostostalu Export, złożył w sądzie podanie o otwarcie postępowania układowego. W jego ramach spółka proponuje redukcję wszystkich zobowiązań o 40 procent i odstąpienie od naliczania odsetek od dnia otwarcia układu.

Komisja Europejska podała dzisiaj, że nastroje w gospodarce strefy euro uległy w lipcu niewielkiemu pogorszeniu. Wskaźnik spadł do 99,4 punktu z 99,6 punktu miesiąc wcześniej. Spadł także indeks cen produkcji sprzedanej PPI, o 0,1 procent w skali miesiąca i 1,1 procent w stosunku rocznym. Wbrew oczekiwaniom wzrósł natomiast wskaźnik klimatu koniunktury.

Departament Handlu poinformował dzisiaj, że wydatki konsumenckie w Stanach Zjednoczonych wzrosły w czerwcu o 0,5 procent, zaś dochody zwiększyły się o 0,6 procent. Oczekiwano wzrostu wydatków o 0,6 procent, a dochodów o 0,5 procent.

Zgodnie z oczekiwaniami stopa bezrobocia w USA wyniosła w lipcu 5,9 procent, co oznacza, że nie zmieniła się w stosunku do czerwca. W sektorach poza rolnictwem przybyło 6.000 nowych miejsc pracy, przy prognozach mówiących o ich wzroście o 69.000.

Przemysław Smoliński,

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE: na GPW doszło do oczekiwanej korekty