DI BRE nadal radzi "akumuluj" dla Enei

DI
07-04-2010, 16:34

W datowanym na 30 marca 2010 r. raporcie, analitycy DI BRE Banku podtrzymali rekomendację "akumuluj" dla akcji spółki Enea.

Cena docelowa została ustalona na poziomie 21,62 zł.

Analitycy oceniają,  że obecny rok będzie dla spółki lepszy.

"Po słabych wynikach sentyment na akcjach Enei wyraźnie się pogorszył, ale naszym zdaniem w przyszłości Spółka nie powinna już negatywnie zaskakiwać wynikami i zrealizuje zakładaną przez nas 27% dynamikę wzrostu zysku netto. Obecna wycena rynkowa nadal implikuje znaczne dyskonto (30% dla EV/EBITDA) w relacji do  podmiotów z branży i choć uważamy, że częściowo jest ono uzasadnione ze względu na skalę planowanych w najbliższych latach inwestycji, to wyceniając akcje Enei na 21,62 PLN dostrzegamy prawie 15% potencjał wzrostowy i utrzymujemy rekomendację akumuluj. Zwracamy uwagę, że duży wpływ na zmianę naszej wyceny w relacji do poprzedniego raportu miał spadek stopy wolnej od ryzyka" - napisano w raporcie.

Pełen raport w załączniku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / DI BRE nadal radzi "akumuluj" dla Enei