DI BRE podtrzymał ocenę Asseco Poland

DI
02-06-2011, 20:59

W datowanym na 27 maja raporcie, analitycy DI BRE podtrzymali na poziomie "kupuj" rekomendację dla akcji spółki Asseco Poland.

Kurs docelowy został ustalony na poziomie 65,0 zł. 

Mimo zakończenia fazy wdrożeniowej dużego projektu w PKO BP Asseco Poland bardzo dobrze poradziło sobie z zapełnieniem powstałej po nim luki w sprzedaży. Również pod kątem wyniku operacyjnego ubytek zysku okazał się mniejszy od oczekiwań rynkowych. Tymczasem bieżący rok może stać pod znakiem rozstrzygnięć kilku ważnych przetargów, które w przypadku zwycięstwa Asseco Poland mogą mimo rozmiarów spółki znacząco wpłynąć na jej wyniki. Rozpisane zostało część przetargów w ramach Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia o wartość około 360 mln PLN, a w PZU szykują się duże inwestycje w informatykę, które mogą objąć również centralny system informatyczny. W obu przypadkach Asseco Poland ma duże szanse by realizować znaczną część zleconych prac. Drugim czynnikiem ryzyka wpływającym na obecne notowania spółki jest jej polityka akwizycyjna. Wśród inwestorów dominuje negatywna ocena szybkiego tempa w jakim nabywane są kolejne spółki oraz efektów synergii, które udało się uzyskać z dotychczasowych przejęć. Przeważa też obawa, że źle przeprowadzona akwizycja może przyczynić się do znacznych strat dla akcjonariuszy spółki. Choć niewątpliwie akwizycje zawsze wiążą się z ryzykiem to inwestorzy zdają się całkowicie pomijać szanse Asseco jakie wiążą się ze zdobywaniem nowych produktów i rynków. Tymczasem historia akwizycji przeprowadzonych przez spółkę wskazuje, że Zarządowi należy się w odniesieniu do jego polityki przejęć kredyt zaufania. Budowa takich spółek jak Asseco Business Solution czy Asseco Central Europe nie tylko pozwoliła małej rzeszowskiej spółce wybić się na jedną z największych spółek informatycznych w Europie, ale również wiązała się z wykreowaniem znaczącej wartości dodanej dla akcjonariuszy. Obecnie spółka notowana jest z 29% dyskontem do spółek  na bazie wskaźnika P/E 2011 oraz 17% na bazie wskaźnika EV/EBITDA 2011 i jest najtańszą spółką informatyczną notowana na GPW. Podtrzymujemy rekomendację kupuj - napisano w raporcie.  

Pełen raport w załączniku 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / IT&Internet / DI BRE podtrzymał ocenę Asseco Poland