DI BRE podwyższył rekomendację dla LW Bogdanki

DI
21-12-2009, 17:18

Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Bank podwyższyli rekomendację dla papierów Bogdanki do "kupuj" i ustalili cenę docelową akcji spółki na poziomie 80,1 zł. 

Wyniki spółki są lepsze od oczekiwań - uzasadnia autor raportu Michał Marczak. I opisuje: "Wyniki spółki za 3Q oraz perspektywa najbliższych kwartałów rysują się korzystniej niż dotychczas oczekiwaliśmy. Pomimo presji ze strony importu tańszego węgla z Rosji, zarówno wolumen sprzedaży jak i ceny sprzedaży utrzymują się na wysokim poziomie. Te ostatnie spadają wolniej niż zakładaliśmy, co zapewne wynika z nadal wysokich cen w kopalniach śląskich, które przy cenie sprzedaży na poziomie 270 PLN/t balansują na krawędzi rentowności. Naszym zdaniem, spółka pozytywnie zaskoczy inwestorów przyszłorocznymi wynikami, które pierwotnie miały być istotnie słabsze niż tegoroczne (-23% r/r). Przy założonym ponad 6% spadku cen węgla w stosunku do obecnych poziomów spółka powinna wypracować ponad 180 mln PLN zysku netto (poprzednia prognoza: 142 mln PLN, konsensus: 128 mln PLN). W roku kolejnym oczekujemy skokowego wzrostu zysków w związku z zakończeniem pierwszego etapu programu inwestycyjnego (wzrost wolumenu sprzedaży o 35%, ceny węgla bez zmian vs. 2010). Na bazie roku 2011 spółka notowana jest przy wskaźniku P/E równym 9,2 i FCF/EV na poziomie 7,4% - pomimo, że nadal ponosi wysokie inwestycje związane z drugim etapem inwestycji w Polu Stefanów (dalszy wzrost wydobycia, docelowo w 2014 o 50% vs. 2011, wzrost FCF’14/EV do 23%). Biorąc pod uwagę wyższe prognozy  podwyższamy cenę docelową dla akcji spółki do 80,1 PLN (poprzednio 68,0) za akcję i rekomendację inwestycyjną z trzymaj do kupuj".    

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE podwyższył rekomendację dla LW Bogdanki