DI BRE: W mieszkaniówce będzie spokojniej

PAL
03-09-2008, 13:54

Niewykluczone, że już wkrótce na rynku mieszkaniowym zapanuje długo oczekiwana równowaga – uważa Michał Piasny, analityk Domu Inwestycyjnego BRE Banku.

Specjalista powołuje się przy tym na piątkowy raport RedNetu, z którego wynika, że średnia cena mieszkań sprzedanych spadła w sierpniu o 1,51 proc., a mieszkań oferowanych do sprzedaży o 2,6 proc. Specjaliści firmy RedNet Consulting zauważyli, że dotychczas o spadku cen metra kwadratowego mówiło się, teraz stał się on faktem.

„Zmniejszanie się luki cenowej pomiędzy mieszkaniami w sprzedaży a nową ofertą deweloperów to wynik silnych oczekiwań ze strony popytu względem aktualnych cen, które były już na poziomie nieakceptowalnym dla przeciętnego kupującego” – zauważył Marcin Piasny. 

Analityk DI BRE podkreśla, że być może dalsze wyrównywanie się cen pozwoli na oczyszczenie się rynku z zalegających mieszkań i przywróci stan równowagi na rynku w dłuższej perspektywie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / DI BRE: W mieszkaniówce będzie spokojniej