Dietetyk w aplikacji

opublikowano: 08-03-2016, 22:00

Branża mobile: Kcalmar proponuje platformę dla dietetyków. Projekt docenili Finowie i zaprosili polski zespół do akceleratora Vertical

Zrzucić kilka kilogramów nadwagi, zbilansować dietę i zadbać o zdrowe odżywianie lub dopasować posiłki do trybu życia i pracy — dla każdego celem jest coś innego. Liczyć będzie się efekt. A ten najszybciej można uzyskać, pozostając pod opieką dietetyka… i nowoczesnych technologii informatycznych.

Paweł Bartoszek, twórca Kcalmara, postanowił zadbać o zdrowe odżywianie Polaków. Wykorzystuje do tego rozwiązania informatyczne. I myśli o starcie za granicą.I myśli o starcie za granicą.
Zobacz więcej

DIETA W WERSJI IT:

Paweł Bartoszek, twórca Kcalmara, postanowił zadbać o zdrowe odżywianie Polaków. Wykorzystuje do tego rozwiązania informatyczne. I myśli o starcie za granicą.I myśli o starcie za granicą. ARC

— Istnieje wiele portali, aplikacji i systemów poświęconych odżywianiu. Niestety, w większości proponują one szablonowe diety, tworzone na podstawie algorytmów liczących kalorie i podstawowe składniki pokarmowe. Taka dieta nie spełnia wymagań dzisiejszego odbiorcy, zaniedbując jego indywidualne zapotrzebowanie na wartości odżywcze. Przeważającą liczbę stanowią też diety odchudzające. Przez to pomijane są osoby, które mają inne cele niż redukcja wagi — twierdzi Paweł Bartoszek, twórca Kcalmara.

Zmienić ma to stworzona przez niego internetowa platforma, której celem jest łączenie pacjentów z dietetykami. Teraz projekt będzie rozwijany przy wsparciu międzynarodowego grona mentorów. Start-up znalazł się wśród dziewięciu rozwiązań z obszaru health-tech i wellness, zakwalifikowanych do fińskiego akceleratora Vertical. O miejsce w programie walczyło w sumie 160 firm z 23 państw. Nagrodą, poza wsparciem w rozwoju biznesu, będzie inwestycja w wysokości 150 tys. EUR. Dostaną ją najlepsi. Jest więc o co walczyć.

Dobra dieta na życzenie

Pacjenci na kcalmar.com już teraz mogą otrzymać plan odżywiania dostosowany do ich potrzeb i oczekiwań. Uwzględnione zostały kwestie zdrowotne, styl życia, aktywność fizyczna, rodzaj wykonywanej pracy oraz indywidualne preferencje. W przyszłości użytkownicy platformy dodatkowo będą oddawani pod opiekę dietetyków. Firmie udało się już nawiązać współpracę ze sporą grupą specjalistów. Platforma została też objęta patronatem Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który pomaga zespołowi rozwijać oprogramowanie dla dietetyków.

— Dietetycy nadal pracują na przestarzałych narzędziach z lat 90., niedostosowanych do nowoczesnego, mobilnego trybu życia pacjentów. To nas zaskoczyło i rozczarowało — dlatego stworzyliśmy Kcalmara, który odpowiada na autentyczne potrzeby osób poszukujących indywidualnej pomocy w zakresie żywienia oraz dostosowuje się do ich stylu życia. Kcalmar to również narzędzie, które dzięki mobilnym rozwiązaniom łączy rynek dietetyków z pacjentami — zaznacza Paweł Bartoszek.

Zadaniem platformy będzie również zwiększenie efektywności pracy dietetyków i promocja ich działalności zawodowej. Kcalmar ułatwi im kontakt z pacjentami i poszukiwanie nowych klientów. Start-up chce też wprowadzić funkcję wysłania użytkownikom indywidualnego jadłospisu za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Biznes w fińskim standardzie

Projekt rozwijany był od blisko 1,5 roku. Oficjalnie wystartował w listopadzie 2015 r. Dotychczas skorzystało z niego ok. 30 tys. użytkowników z Polski. Firma chce jednak realizować plany biznesowe również poza granicami kraju. Szansę na to daje udział w Vertical. To czteromiesięczny program akceleracyjny, przygotowujący perspektywiczne projekty do międzynarodowego rozwoju. Program wspierany jest przez takie firmy, jak Samsung czy Telia Sonera.

— Rozpoczynamy nasz program z udziałem niesamowitych dziewięciu start-upów. Widzimy ogromny potencjał międzynarodowy w wybranych zespołach i cieszymy się możliwością współpracy z firmami z całego świata — powiedział Kenneth Salonius z Vertical.

Akcelerator skupia się na tworzeniu globalnych strategii rozwoju młodych firm. Daje też wsparcie w zakresie finansowania, marketingu, doradztwa prawnego i dystrybucji nowatorskich produktów na rynkach międzynarodowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy