Dino z turbiną

opublikowano: 22-04-2019, 22:00

Do obrotu na warszawskiej giełdzie weszły certyfikaty ING Turbo, bazujące na kursie akcji spółki Dino Polska, właściciela sieci marketów spożywczych.

Od zwykłej inwestycji w akcje kupno certyfikatu różni się tym, że można zarabiać zarówno na wzroście, jak i spadku kursu, a ponadto dzięki wykorzystaniu dźwigni finansowej poziom zaangażowania kapitału jest mniejszy niż przy tradycyjnym kupnie akcji. W przypadku Dino Polska cena początkowa certyfikatu to 2,2 zł (kupno) i 2,3 zł (sprzedaż), a dźwignia wynosi 5,4. Kij ma jednak dwa końce, bo dźwignia zwiększa ryzyko inwestycji — w pozytywnym scenariuszu zysk jest wielokrotnie wyższy od zmiany kursu, w negatywnym — straty są również wielokrotnie wyższe, niż byłyby w przypadku zakupu akcji. Każdy certyfikat ma jednak barierę, po której osiągnięciu certyfikat jest wycofywany z obrotu, a handel jest zawieszany. Następuje wówczas zwrot pozostałej wartości certyfikatu. W ofercie ING są certyfikaty Turbo na akcje 17 spółek polskich i zagranicznych, a także na 20 innych instrumentów, m.in. waluty, indeksy i surowce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu