Dino z turbiną

opublikowano: 22-04-2019, 22:00

Do obrotu na warszawskiej giełdzie weszły certyfikaty ING Turbo, bazujące na kursie akcji spółki Dino Polska, właściciela sieci marketów spożywczych.

Od zwykłej inwestycji w akcje kupno certyfikatu różni się tym, że można zarabiać zarówno na wzroście, jak i spadku kursu, a ponadto dzięki wykorzystaniu dźwigni finansowej poziom zaangażowania kapitału jest mniejszy niż przy tradycyjnym kupnie akcji. W przypadku Dino Polska cena początkowa certyfikatu to 2,2 zł (kupno) i 2,3 zł (sprzedaż), a dźwignia wynosi 5,4. Kij ma jednak dwa końce, bo dźwignia zwiększa ryzyko inwestycji — w pozytywnym scenariuszu zysk jest wielokrotnie wyższy od zmiany kursu, w negatywnym — straty są również wielokrotnie wyższe, niż byłyby w przypadku zakupu akcji. Każdy certyfikat ma jednak barierę, po której osiągnięciu certyfikat jest wycofywany z obrotu, a handel jest zawieszany. Następuje wówczas zwrot pozostałej wartości certyfikatu. W ofercie ING są certyfikaty Turbo na akcje 17 spółek polskich i zagranicznych, a także na 20 innych instrumentów, m.in. waluty, indeksy i surowce.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu