Dizajn sposobem na konkurencję

opublikowano: 13-05-2019, 22:00

Przedsiębiorcy, którzy chcą współpracować z projektantami, będą mogli powalczyć o granty na opracowanie strategii wzorniczej.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła konkurs z dotacjami dla firm z działania 1.4 programu Polska Wschodnia („Wzór na konkurencję — I etap”). Jest on przeznaczony dla przedsiębiorców z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Stawką w naborze jest grant w wysokości 100 tys. zł na przeprowadzenie audytu wzorniczego i strategii wzorniczej.

— Przedsiębiorca musi wybrać wykonawcę wspomnianego audytu i podpisać z nim umowę jeszcze przed złożeniem wniosku o dofinansowanie. Eksperci zwrócą szczególną uwagę na poprawność tej procedury — mówi Karolina Banach, starszy konsultant w Crido.

Wyjaśnia, że audyt to nic innego jak profesjonalna analiza działalności spółki pod względem potencjału i potrzeb wzorniczych. Natomiast strategia powinna zawieraćwszystkie elementy wskazane w regulaminie konkursu. Są to m.in. informacje o przedsiębiorstwie, jego otoczeniu i trendach rynkowych. W treści wniosku należy wskazać atuty wybranej firmy doradczej i konkretne osoby z kadry zarządczej, które mają wiedzę o otoczeniu biznesowym.

Program składa się z dwóch etapów. Pierwszy jest obecnie prowadzony przez PARP. Natomiast druga faza dotyczy wsparcia na realizację strategii wzorniczej.

Granty przyznawane przez rządową agencję pomagają przedsiębiorcom wyróżnić się dizajnem, który jest dla konsumentów coraz istotniejszym kryterium wyboru produktów. Wzornictwo przekłada się nie tylko na ich estetykę, ale również na lepszą funkcjonalność, oszczędność kosztów produkcji i stosowanych surowców.

3.06

Od tego dnia będzie można składać wnioski o dotacje z działania 1.4 POPW. Nabór zakończy się 31 lipca.

5

mln zł Tyle wynosi budżet konkursu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy