Dlaczego nie prać dżinsów

opublikowano: 31-03-2019, 22:00

Jeśli wrzucasz swoje dżinsy do pralki, możesz tego żałować — przekonuje na łamach CNN nie byle kto, bo sam Chip Bergh, prezes Levi’sa, jednego z najpopularniejszych na świecie producentów bawełnianych spodni, które w ubiegłym wieku podbiły cały świat jako ponadczasowy element garderoby (w rzeczywistości są dużo starsze, bo mają około 160 lat).

Eksperci uważają, że pranie dżinsów razem z innymi kolorowymi ubraniami w pralce jest niewskazane. Nie powinno się tego robić zbyt często, a jeśli to możliwe — wręcz nigdy.

— Jeśli zapytasz się prawdziwych miłośników dżinsów, zgodzą się, że nigdy nie powinieneś ich wrzucać do pralki — mówi Chip Bergh.

Prezes Levi’sa już kiedyś chwalił się, że swojej ulubionej, dziesięcioletniej pary dżinsów nie uprał nawet raz.

— Czyszczę moje dżinsy w miejscach, gdzie pojawiają się plamy. W najgorszym wypadku piorę je ręcznie. I robię to sam. Ja po prostu kocham swoje dżinsy i chcę dbać o nie najlepiej jak mogę — mówi Chip Bergh.

Wszystko dlatego, że w pralce niszczy się materiał, z którego wykonane są niebieskie spodnie (rozciąga się), nie wspominając o tym, że tracą one wówczas swój kolor — po prostu blakną. Mało higieniczna rada dotyczy tylko dżinsów, które nie mają dodatku elastycznych tkanin, ułatwiających ich rozciąganie i dopasowanie do ciała. Zdaniem niektórych ekspertów wówczas pranie w pralce także powoduje kurczenie materiału, który się rozciąga podczas noszenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy