Dlaczego warto używać platform wymiany walut

Materiał partnera cyklu
opublikowano: 17-05-2013, 00:00

Cykl produktowy

Internetowe platformy wymiany walut oferują coraz szerszą gamę instrumentów zabezpieczających ryzyko walutowe. Poczynając od najprostszych transakcji natychmiastowych poprzez transakcje forward, oferty po opcje i strategie opcyjne kończąc.

Co takiego jest w platformach, że coraz większa liczba klientów zaczyna z nich korzystać?

— Przede wszystkim wygoda i szybkość. Większość platform oferuje dostęp do wymiany walut tuż po zalogowaniu się do systemu bankowości internetowej. Zawarcie transakcji to kwestia sekund, a obserwować kursy można 24 godziny 5 dni w tygodniu. Do tego dochodzi możliwość przeglądania, drukowania i eksportu zawartych transakcji. Jeszcze kilka lat temu jedyną drogą zawarcia transakcji i dowiedzenia się o kurs był telefon do dealera — mówi Adam Pers, dyrektor departamentu sprzedaży rynków finansowych w BRE Banku. Dziś dealer to bardziej specjalista instrumentów zabezpieczających ryzyka. Banki proste transakcje przenoszą na platformy, gdzie oszczędności ma zarówno klient, jak i bank — dodaje.

Dużym atutem Platformy iBRE FX dostępnej w BRE Banku jest fakt możliwości wykonywania transakcji już od 1 złotówki w czasie i miejscu wygodnym dla klienta. Po zalogowaniu klient przed podjęciem decyzji o zawarciu transakcji może również obserwować zmieniające się w czasie rzeczywistym kursy dla wielu par walutowych jak również sprawdzić ich wahania na wykresie.

Jeżeli zaobserwowany kurs w danym momencie klienta nie interesuje, to też nie jest problem. Od razu może złożyć bankowi ofertę kupna lub sprzedaży po danym kursie, która zostanie zrealizowana, kiedy zostanie on osiągnięty. Po realizacji transakcji klient od razu otrzymuje bezpłatne powiadomienie SMS.

BRE Bank może Ci również wysłać Alerta w formie SMS, kiedy dana waluta osiągnie określony przez Ciebie kurs. Alert to bezpłatne powiadomienie o osiągnięciu przez rynek wybranego przez klienta kursu bez realizacji transakcji. Dzięki tym funkcjonalnościom klient nie musi obserwować rynku i siedzieć przed monitorem. To platforma pilnuje dla niego kursów.

Materiał partnera cyklu: BRE Banku

Adam Pers

dyrektor departamentu sprzedaży rynków finansowych w BRE Banku

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera cyklu

Polecane