Długie weekendy sprzyjają zakupom

ADO
opublikowano: 05-06-2012, 00:00

Deweloperzy, którzy oferują apartamenty wypoczynkowe, mogą spodziewać się większej liczby zwiedzających w czasie kolejnego długiego weekendu.

Lato sprzyja aktywności nabywców na rynku nieruchomości. Ożywienie widać szczególnie w miejscowościach turystycznych, gdzie wraz z rosnącą temperaturą zgłasza się coraz więcej chętnych do obejrzenia domków i apartamentów wypoczynkowych. Nabywcy tego typu nieruchomości zanim zdecydują się na zakup, oglądają wcześniej przynajmniej kilka lokali. Mają wyraźnie określone wymagania — budynek musi być jak najbliżej morza, ładnie położony, a miejscowość, w której się znajduje, powinna oferować jak najwięcej atrakcji (restauracji, ośrodków SPA, ścieżek rowerowych itd.).

Doświadczenie nauczyło deweloperów, że tego typu zwiedzanie oferowanych mieszkań i ich okolic klienci lubią urządzać w czasie długich weekendów. Podobne zjawisko można było zaobserwować na początku maja.

— Osoby zainteresowane apartamentem nad morzem, zanim zdecydują się na zakup, robią prawdziwy objazd wzdłuż wybrzeża i oglądają poszczególne inwestycje. Początkiem takich wypraw był majowy weekend — mówi Cezary Kulesza, kierownik działu marketingu i sprzedaży w firmie Mielno Holding — Firmus Group.

Można się zatem spodziewać się, że w najbliższy długi weekend, 7-10 czerwca, deweloperów czeka kolejny szturm oglądających apartamenty.

— Sezon zakupowy na apartamenty tego typu rozpoczyna się tuż przed wakacjami — komentuje Aws Kinani, menedżer rynku pierwotnego w Metrohouse & Partnerzy Analitycy nie przewidują jednak, by miało się to przełożyć na polepszenie wyników sprzedaży nieruchomości wypoczynkowych. Odsetek osób rezerwujących lub kupujących jest niewielki w porównaniu do liczby oglądających apartamenty. Zaledwie jeden lub dwóch oglądających na 100 podejmuje kolejne kroki zmierzające do zakupu — mówi Aws Kinani.

1-2 proc. Tylko taki odsetek oglądających apartamenty wakacyjne w trakcie długich weekendów podejmuje później działania zmierzające do ich zakupu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ADO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu