DM AmerBrokers rekomenduje TRZYMAJ dla akcji Banku BPH

AmerBrokers SA Dom Maklerski
opublikowano: 22-02-2005, 11:16

Dział Analiz DM AmerBrokers wydał 7 lutego 2005 r. przy kursie 507 zł rekomendację „trzymaj” dla akcji Banku BPH.

Dział Analiz DM AmerBrokers wydał 7 lutego 2005 r. przy kursie 507 zł rekomendację „trzymaj” dla akcji Banku BPH.

Jedną akcję Banku BPH wyceniamy w przedziale 489,9-538,7 zł. Bank BPH S.A. jest trzecim pod względem wielkości bankiem w Polsce. Przyjmując jako kryteria wielkość aktywów, bank ma ponad 10% udział w rynku usług bankowych. Udział Banku BPH w rynku podstawowych produktów bankowych kształtuje się na także poziomie około 10%. Jednak w niektórych segmentach różni się znacząco. Bankowi BPH dzięki ekspansywnej polityce na rynku finansowania mieszkań w ciągu ostatnich trzech lat udało się zająć drugą pozycję na rynku po PKO BP z około 23-24% udziałem.

W pierwszych trzech kwartałach 2004 roku Grupa BPH zanotowała wyniki dużo lepsze od tych z analogicznego okresu roku poprzedniego. Kilkuprocentowy wzrost (6-10%) zanotowały: wynik z tytułu odsetek, wynik z tytułu prowizji, wynik na działalności bankowej. Bardzo pozytywny jest wzrost efektywności Grupy, jaki nastąpił w roku ubiegłym. Wynik na działalności operacyjnej i zysk brutto zwiększyły się bowiem o ponad 80%, a zysk netto aż o 117%. Stało się tak głównie dzięki: spadkowi kosztów działania Grupy aż o 6,5% oraz wyraźnej poprawie salda pozostałych przychodów i kosztów operacyjnych.

Prognozujemy że w roku 2004 zysk netto Grupy BPH wzrósł o 144% do poziomu 789 mln zł. Głównym motorem napędowym wyników Grupy BPH była działalność detaliczna, w której dużą rolę odegrała sprzedaż kart kredytowych oraz kredytów konsumpcyjnych i mieszkaniowych. Sądzimy, że czynnikiem wpływającym na poprawę wyników Grupy w kolejnych latach powinno być dalsze zwiększanie udziału w rynku detalicznym oraz poprawa efektywności działania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AmerBrokers SA Dom Maklerski

Polecane