DM BDM chwali Dom Development

Kamil Zatoński
opublikowano: 19-10-2017, 11:57
aktualizacja: 19-10-2017, 12:00

Adrian Górniak, analityk DM BDM, podtrzymał rekomendację "akumuluj" dla akcji Dom Development. Cenę docelową podniósł do 93,90 zł.

"Minione miesiące były udane dla Dom Development. Spółka przejęła Euro Styl i weszła na atrakcyjny rynek trójmiejski, a dane operacyjne za trzeci kwartał 2017 r. okazały się istotnie lepsze od naszych wcześniejszych oczekiwań (szczególne wrażenie robi rekordowy odczyt kontraktacji). Liczymy, że również kolejne okresy przyniosą kontynuację wzrostów przedsprzedaży (spodziewamy się przekroczenia poziomu 4 tys. lokali w ’18), co powinno się pozytywnie przełożyć na przekazania i tym samym na wyniki finansowe" - napisał w raporcie Adrian Górniak.

Jego zdaniem, w 2017 r. zysk netto dewelopera wyniesie 184 mln zł, a w 2018 r. 248 mln zł. Rok później będzie o 3 mln zł niższy.

Adrian Górniak pozytywnie ocenia przejęcie Euro Stylu i oczekuje, że spółka w 2018 r. pojawi się z większa ofertą we Wrocławiu.

"In plus odbieramy również rozległy bank ziemi, brak ekspozycji na MdM i silny bilans grupy. Wsparciem dla rezultatów dewelopera jest także otoczenie makro (niskie stopy procentowe i silny rynek pracy)" - dodaje analityk DM BDM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BDM chwali Dom Development