DM BDM też obniżył cenę docelową akcji Ten Square Games

opublikowano: 23-11-2021, 07:24

W raporcie z 17 listopada Krzysztof Tkocz podtrzymał rekomendację “kupuj”, ale obniżył z 685 do 549 zł cenę docelową akcji Ten Square Games.

“W ostatnim czasie spółka zakończyła przegląd opcji strategicznych i obniżyła o 8 proc. EBITDA na 2021 r. w ramach programu motywacyjnego. Od tamtego momentu kurs akcji stracił ponad 30 proc., a jej kapitalizacja zmniejszyła się o ponad miliard zł. Uważamy jednak, że ostatnia przecena była zbyt głęboka i aktualne poziomy cenowe nie oddają odpowiednio wartości spółki. Ponadto zarząd spółki cały czas dysponuje mandatem do przeprowadzenia buy-backu, którego uruchomienie w najbliższym czasie byłoby naszym zdaniem potwierdzeniem słów zarządu, co do wiary w maksymalizację wartości dla akcjonariuszy. Spółka cały czas dynamicznie się rozwija, w najbliższym czasie sentyment do podmiotu może wspierać zbliżający się debiut „Fishing Clasha” na Androidzie w Chinach oraz 2-3 soft launche/ technical launche nowych gier (jeszcze w tym roku), czy wyraźne osłabienie PLN do USD. W związku z powyższym, pozytywnie patrzymy zarówno na krótko jak i długoterminowe perspektywy Ten Square Games, stąd utrzymujemy nasze zalecenie kupuj“ - napisano w uzasadnieniu.

W ostatnim czasie analitycy obniżali ceny docelowe akcji spółki (w pięć tygodni średnia z cen docelowych spadła z 647 do 547 zł), ale nadal zdecydowana większość rekomendacji (9 z 11) jest pozytywna.

Wczoraj spółka przedstawiła wyniki za III kwartał, które są niższe od konsensusu prognoz analityków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane