DM BOŚ byczo o KGHM

opublikowano: 24-01-2018, 22:00

Łukasz Prokopiuk, analityk Domu Maklerskiego BOŚ, radzi kupować akcje KGHM i wycenia je na 143 zł.

Większość analityków nie dostrzega istotnego potencjału w walorach miedziowej spółki. Średnia z wycen to niespełna 117 zł, a tylko pojedyncze są na tyle wysokie, by uzasadniać rekomendację „kupuj”. Takim wyjątkiem jest zalecenie Łukasza Prokopiuka, który jest przekonany, że wyniki spółki w tym roku wyraźnie się poprawią. Jego zdaniem, skorygowany wynik EBITDA wzrośnie do 6,8 mld zł, czyli o 17 proc., a zysk netto o 30 proc., do 3,6 mld zł.

— Oczekujemy poprawy wyników spółki za sprawą wyższych wolumenów sprzedaży miedzi. Zakładamy, że nowa linia do prażenia koncentratu będzie działać przez większość 2018 r., co powinno poprawić stosunek koncentratu własnej produkcji do koncentratu importowanego. Dlatego podtrzymujemy założenie, że bardzo słaby wolumen KGHM Polska w 2017 r. to wydarzenie jednorazowe, i oczekujemy wzrostu sprzedaży miedzi własnej produkcji do prawie 400 tys. ton w 2018 r. (w porównaniu z ok. 366 tys. oczekiwanych w 2017 r.) — mówi Łukasz Prokopiuk.

Analityk przyznaje, że słaby dolar jest niekorzystny dla KGHM, ale na razie czynnik ten niwelują wysokie ceny miedzi.

— Przy założeniu, że obecne warunki utrzymają się w 2018 r., oczekujemy dodatniego efektu makroekonomicznego na miedzi w przypadku KGHM Polska, który prognozujemy na ponad 0,4 mld zł — dodaje Łukasz Prokopiuk, który zaznacza, że akcje nie są wysoko wyceniane, jeśli wziąć pod uwagę mnożniki. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BOŚ byczo o KGHM