DM BOŚ podniósł cenę docelową akcji Decory

opublikowano: 10-11-2021, 17:40

Sylwia Jaśkiewicz, analityczka DM BOŚ, podniosła z 35 do 43,8 zł cenę docelową akcji Decory. Rekomendacja “kupuj” nie zmieniła się.

“W III kw. unormowały się wyniki finansowe spółki (spadek EBITDA r/r) i spodziewamy się, że taka sytuacja utrzyma się w następnych trzech kwartałach. Dlatego też obniżamy naszą krótkoterminową rekomendację relatywną (do rynku) do Neutralnie (poprzednio Przeważaj), natomiast podtrzymujemy długoterminową rekomendację fundamentalną Kupuj. Po uwzględnieniu w naszym modelu znacznie niższych r/r prognoz wyników za IV kw. br. i 35-procentowej marży zysku brutto na sprzedaży w 2022 roku (wobec 35/ 41/ 38 proc. w 2019/2020/2021P), które wydają się raczej ostrożnymi założeniami, nasza prognoza zysku operacyjnego na 2022 rok sięgnęła 59 mln zł w porównaniu z 32 mln zł w 2019. Wygląda na to, że zwiększyła się skala działalności spółki w porównaniu do okresu sprzed pandemii. Decora wzbogaciła swoją ofertę o produkty o większej rentowności i rozszerzyła grono klientów” - napisała analityczka w uzasadnieniu rekomendacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane