DM BOŚ podniósł cenę docelową akcji LPP

opublikowano: 20-12-2021, 10:30

Sylwia Jaśkiewicz, analityczka DM BOŚ, w raporcie z 12 grudnia podtrzymała rekomendację “kupuj” dla akcji LPP, ale cenę docelową podniosła z 17890 do 22030 zł.

Podniesienie wyceny to konsekwencja wyższych prognoz dla spółki.

“Spółka wykorzystała nadzwyczajne okoliczności wykreowane przez pandemię do renegocjacji czynszów i powiązania ich ze sprzedażą (wyższy poziom kosztów zmiennych), zwiększenia powierzchni sprzedaży charakteryzującej się niższymi czynszami i krótszymi okresami wynajmu (wzrost o 29/ 25 proc. w tym/kolejnym roku) oraz restrukturyzacji działalności. Zmiany zachowania konsumentów oraz popytu potwierdziły słuszność strategii wielokanałowego rozwoju. W konsekwencji nastąpiła imponująca poprawa wyników finansowych (zysk operacyjny wzrósł 21x r/r do 1,5 mld zł w ciągu I-III kw. br.). Spodziewamy się dobrych wyników finansowych za IV kw. 2021” - napisano w raporcie.

Sylwia Jaśkiewicz oczekuje, że wysoki poziom gotówki w spółce przełoży się na wysoką dywidendę, która będzie wypłacana regularnie w dwóch transzach.

LPP to jedna z 12 spółek-faworytów biura na 2022 r.

Zastrzeżenia prawne związane z raportem DM BOŚ>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane