DM BOŚ zdołował grupę

ET
13-05-2008, 00:00

BOŚ nie uchronił się przed skutkami dekoniunktury na giełdzie. Zyski jego domu maklerskiego spadły o 26 proc.

BOŚ nie uchronił się przed skutkami dekoniunktury na giełdzie. Zyski jego domu maklerskiego spadły o 26 proc.

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) mocno oberwał od uderzenia fali dekoniunktury w rynek giełdowy. Jego dom maklerski zarobił w pierwszym kwartale tylko 4,5 mln zł — aż o 26 proc. mniej niż na początku 2007 r. Bank boleśnie odczuł spadek aktywności indywidualnych graczy, którzy stanowią większość jego klienteli. Maklerzy BOŚ próbują zaradzić kryzysowej sytuacji i od stycznia stopniowo przestawiają się na handel kontraktami terminowymi. W raporcie kwartalnym czytamy, że zarabiają na nich więcej niż na rynku akcji.

Łącznie wyniki grupy w pierwszym kwartale były jednak lepsze niż przed rokiem. BOŚ — wspólnie z domem maklerskim — osiągnął 20 mln zł zysku — o 9,5 proc. więcej niż w 2007 r. Zapracował na niego przede wszystkim bank, który zarobił na czysto 15,7 mln zł. To o 22 proc. więcej niż przed rokiem. Głównym źródłem zasilania bankowej kasy były odsetki i przychody z marży odsetkowej. BOŚ zarobił na nich 56 mln zł (43 mln zł przed rokiem). Ponad połowę mniej przyniosły przychody z opłat i prowizji. Wpływy z tego źródła wyniosły 23 mln zł i były o prawie 1 mln zł mniejsze niż rok temu.

Koszty grupy wzrosły w I kwartale o 10 proc., samego banku o 7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BOŚ zdołował grupę