DM BZ WBK: pesymistyczna sesja na GPW

12-04-2002, 17:25

Ostatnia w tym tygodniu sesja nie przyniosła poprawy nastrojów na rynku. Po mocnym spadku w pierwszych minutach obrotu i osiągnięciu przez WIG20 swojego dzisiejszego minimum na poziomie 1328 pkt. a następnie konsolidacji w wąskim przedziale powyżej tego poziomu rynek rozpoczął powolne odrabianie strat. Ostatecznie WIG20 zamknął się na poziomie 1336 pkt., czyli 1,6 % poniżej czwartkowego zamknięcia. Rynkowi nie pomogły podane o godz. 14.30 naszego czasu gorsze od oczekiwanych dane dotyczące inflacji na poziomie cen producenta w USA (wzrost PPI o 1 % przy prognozie wzrostu o 0,7 % i zgodny z prognozą wzrost core PPI o 0,1 %) oraz sprzedaży detalicznej, która także okazała się gorsza od wcześniejszych prognoz (wzrost sprzedaży o 0,2 % przy prognozie wzrostu o 0,4 %).

Podana przed południem przez Reutersa nieoficjalna informacja o zerwaniu rozmów między Elektrimem a obligatariuszami przyczyniła się do gwałtownego spadku kursu akcji spółki, które krótko po otwarciu osiągnęły poziom 4,33 zł, czyli były o ponad 10 % tańsze niż na zamknięciu sesji czwartkowej. Niewiele pomogło kursowi zdementowanie tej informacji przez członka zarządu Elektrimu oraz późniejszy wybór przewodniczącego nowej rady nadzorczej spółki potwierdzający istnienie porozumienia między BRE a Vivendi. Dodatkowo spadkom sprzyjała kiepska atmosfera na całym rynku. Na zamknięciu akcje spółki zostały wycenione na 4,35 zł.

Sławomir Janiszewski

DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / DM BZ WBK: pesymistyczna sesja na GPW