DM BZ WBK radzi "kupuj" PGNiG

KZ
opublikowano: 10-05-2013, 12:07

Tomasz Kasowicz, analityk DM BZ WBK, wydał rekomendację "kupuj" dla akcji PGNiG. Wycenia je na 6,52 zł.

W piątek o godz. 10.51 kurs na GPW wynosił 5,71 zł.

- Naszym zdaniem prognozowane dochody PGNiG w 2013 roku powinny wzrosnąć ze względu na rozpoczęcie wydobycia węglowodorów w kopalni LMG i na szelfie Skarv. Dlatego zakładamy, że wskaźnik EBIT spółki wzrośnie do 3,8 miliarda zł (+51% r/r), z czego 2,8 miliarda zł (+105% r/r) powinno pochodzić z segmentu poszukiwania i wydobycia ropy naftowej. Znaczących wzrostów spodziewamy się również w działalności handlowej i magazynowej, ponieważ renegocjacje kontraktu jamalskiego z Gazpromem powinny ograniczyć straty w handlu gazem. W 2013 roku segment powinien wykazać się zyskownością, jednak dochody będą raczej zapewnione przez działalność związaną z regulowanym magazynowaniem niż ze sprzedażą gazu - uzasadnia Tomasz Kasowicz.

- Dostrzegamy ponadto wzrostowy potencjał dochodów w działalności dystrybucyjnej. Dzięki rozwojowi sieci przesyłowej i restrukturyzacji, oczekujemy, że w dłuższej perspektywie segment podwoi osiągane wyniki. Kluczowe elementy ryzyka dla PGNiG widzimy w (1) nowych propozycjach podatkowych władz oraz (2) w liberalizacji polskiego rynku gazowego. Jeśli chodzi o opodatkowanie, sądzimy, że propozycja może nie zostać przyjęta w obecnym kształcie, ponieważ nie sprzyja ona inwestorom (istnienie reguły „ring-fence”), zaś rozwój poszukiwania i wydobycia w Polsce będzie wymagał ulg podatkowych. Liberalizacja rynku gazowego może być na dłuższą metę zagrożeniem dla PGNiG. Świadomi tych zagrożeń, wciąż z nadzieją patrzymy na PGNiG, szczególnie w porównaniu z innymi spółkami sektora paliwowego notowanymi na warszawskiej giełdzie. Wierzymy też w rosnącą konsumpcję gazu w Polsce. Dlatego wydajemy rekomendację KUPUJ dla PGNiG, a 12-miesięczną cenę docelową ustalamy na poziomie 6,52 zł za akcję - dodaje Tomasz Kasowicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane