DM BZ WBK: spada ryzyko upadłości Netii

Dom Maklerski BZ WBK SA
opublikowano: 14-01-2002, 09:32

Netia SA proponuje akcjonariuszom podwyższenie kapitału poprzez emisję do 600 mln akcji serii H. W tym celu spółka zwołuje dwa walne nadzwyczajne zgromadzenia, które odbędą się 5 i 19 lutego 2002 roku, podała Netia w komunikacie. W myśl proponowanych uchwał emisja akcji H mogłaby się odbyć w dwóch wariantach.

Netia SA proponuje akcjonariuszom podwyższenie kapitału poprzez emisję do 600 mln akcji serii H. W tym celu spółka zwołuje dwa walne nadzwyczajne zgromadzenia, które odbędą się 5 i 19 lutego 2002 roku, podała Netia w komunikacie. W myśl proponowanych uchwał emisja akcji H mogłaby się odbyć w dwóch wariantach. Pierwszy przewiduje, że akcje te przeznaczone byłyby dla dotychczasowych akcjonariuszy z dniem ustalenia prawa poboru 30 marca 2002 roku. Druga uchwała przewiduje, że dotychczasowi udziałowcy spółki zostaliby wyłączeni z prawa poboru.

Powyższy komunikat może oznaczać, iż negocjacje Netii z obligatariuszami w sprawie redukcji zadłużenia przebiegają pomyślnie, co oddala ryzyko złożenia przez nich wniosku o upadłość spółki. Zgodnie z wcześniej przedstawianym przez spółkę rozwiązaniem, część lub całość długu wobec obligatariuszy miało być zamienione na akcje spółki. W tym tygodniu obligatariusze mają przedstawić zarządowi swoje propozycję w sprawie planowanego oddłużenia spółki. Niewykluczone, iż jednym ze stawianych warunków będzie zobligowanie się Telii do dalszego zaangażowania się w spółkę, ponieważ nawet po oddłużeniu Netia nadal będzie potrzebowała środków na inwestycje.

Krzysztof Misiak, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dom Maklerski BZ WBK SA

Polecane