DM BZ WBK: Sprzedaj TP teraz i odkup później

AB
01-06-2010, 00:00

Paweł Puchalski z DM BZ WBK podzielił się z rynkiem pomysłem na handel papierami TP w najbliższych tygodniach. Według analityka, warto w najbliższych dwóch tygodniach sprzedać akcje telekomu, by z dużym prawdopodobieństwem odkupić je później taniej.

"Przeanalizowaliśmy zachowanie kursu z ostatnich czterech lat dwa tygodnie przed odcięciem prawa do dywidendy i cztery tygodnie po tym. Fundamenty spółki, nastawienie rynku, prognozy zysków w II kwartale bywały różne, ale notowania TP zawsze przed dywidendą były płaskie. Co więcej, inwestorzy w trzech z czterech analizowanych przez nas okresów mieli później szansę odkupić walory taniej (o 5-10 proc.), nawet biorąc pod uwagę dywidendę" — napisał Paweł Puchalski.

Czy tak samo będzie i tym razem?

"Rozumiemy, że 1,5 zł dywidendy brzmi kusząco [kurs wynosi 15,5 zł — red.], ale do 15 czerwca inwestorzy nie zarobią na akcjach TP. Ogólnie fundamenty spółki są dalekie od trendu wzrostowego. Oczekujemy płaskiego kursu do 15 czerwca i późniejszej możliwości tańszego zakupu akcji" — prognozuje broker.

Publicznie znany pomysł DM BZ WBK na spekulacyjne zagranie akcjami TP ma jednak wbudowane ryzyko, o którym warto pamiętać. Jeśli wielu inwestorów podąży za zaleceniami brokera, to najbliższe dwa tygodnie wcale nie będą dla kursu TP płaskie. Wyprzedaż, by odkupić papiery później, doprowadziłaby z kolei do dynamicznych wzrostów kursu za kilka tygodni, a wielu inwestorów mogłoby mieć problemy z odkupieniem papierów taniej, niż się ich pozbyli (wliczając dywidendę). Jeśli natomiast niewielu inwestorów podąży za sugestiami DM BZ WBK tym razem, a okażą się one dobrym pomysłem inwestycyjnym, to przy kolejnej podobnej sugestii brokera rynek może już mocno przereagować.

Warto monitorować zachowanie kursu TP w najbliższych tygodniach, a jeśli obserwacje i sugestie DM BZ WBK przekonują nas już teraz, to należy pozbyć się papierów TP jak najszybciej, by uniknąć potencjalnych zachowań stadnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZ WBK: Sprzedaj TP teraz i odkup później