DM BZ WBK: Vivendi nie zależy na samym Elektrimie

Dom Maklerski BZ WBK SA
opublikowano: 14-01-2002, 09:26

Elektrim - KPWiG wszczyna postępowanie wobec podmiotów powiązanych z BRE Bankiem

W związku z doniesieniami prasowymi o planowanym przejęciu przez grupę BRE Banku kontroli nad Elektrimem, zarząd tej spółki zwrócił się do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd z wnioskiem o wyjaśnienie, czy podmioty te dopełniły obowiązków wynikających z ustawy Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi. Wcześniej z podobnym wnioskiem wystąpił do KPWiG Vivendi. Jacek Socha, przewodniczący Komisja Papierów Wartościowych i Giełd poinformował w piątek, że Komisja wszczęła postępowanie, które ma wyjaśnić, czy grupa podmiotów powiązanych z BRE Bankiem nie musi ogłosić wezwania do sprzedaży akcji

Widać wyraźnie, iż interesy BRE oraz kilku innych akcjonariuszy, którzy zapewniali gotowość poparcia wniosków BRE nie są zgodne z interesami Zarządu oraz innego akcjonariusza spółki Vivendi. Celem NWZA, które zamierza zwołać BRE jest odwołanie dotychczasowego zarządu, nie dziwią więc obronne działania obecnych władz spółki. Vivendi z kolei oświadczyło, iż dobrze zabezpieczyło swoje interesy w Elektrimie, co oznacza prawdopodobnie, iż spółka zapewniła sobie prawo pierwokupu akcji Elektrimu Telekomunikacja na korzystnych warunkach cenowych w przypadku upadłości Elektrimu. Vivendi nie jest więc zainteresowane dalszym „utrzymywaniem przy życiu” Elektrimu.

Krzysztof Misiak, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dom Maklerski BZ WBK SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / DM BZ WBK: Vivendi nie zależy na samym Elektrimie