DM BZWBK: Korekta na PKN schłodziła rynek

BZ WBK
03-02-2005, 17:04

Dzisiejsza sesja zakończyła się nieznacznym wzrostem głównych indeksów. Po otwarciu na rynku szybko przewagę uzyskali kupujący, a w centrum uwagi inwestorów znajdowały się akcje PKN, TP S.A. oraz dużych banków.

Dzisiejsza sesja zakończyła się nieznacznym wzrostem głównych indeksów. Po otwarciu na rynku szybko przewagę uzyskali kupujący, a w centrum uwagi inwestorów znajdowały się akcje PKN, TP S.A. oraz dużych banków.

Po połowie sesji pojawiła się dość agresywna podaż na walorach PKN, które zbliżyły się do absolutnego maksimum na 40 zł. Spadek akcji spółki ostudził nastroje na rynku, bowiem słabnąć zaczęły również inne spółki, co ograniczyło skalę wzrostu indeksów. Najsilniejsza spółką w gronie największych spółek okazały się walory KGHM, które zyskały 1,8 %. Spółce nie przeszkadzał spadek cen miedzi (-2,5% w połowie sesji) w związku z umocnieniem dolara po decyzji FED o podwyżce stóp procentowych. Najsłabiej zachowały się walory Polimexu, które straciły 2%. Spadek łączyłbym z możliwością dokapitalizowania akcjami spółki banku BGK przez Skarb Państwa. Na szerokim rynku pozytywnie wyróżniały się walory TVN, które pokonały wcześniejsze maksimum na 41 zł. Takie zachowanie spółki odczytuje pozytywnie i liczę na kontynuację wzrostu do co najmniej 43,50 zł. Hitem dzisiejszej sesji były walory Kabli, które zyskały ponad 9%. Ponadto aktywny handel miał miejsce na walorach Próchnika, które po raz pierwszy były notowane bez prawa poboru do akcji nowej emisji.

Podobnie jak w przypadku Mieszka, przed kilkoma miesiącami stało się to impulsem do kupna akcji, a kurs odnotował wzrost o 56 % w odniesieniu do ceny odniesienia. Wiele spółek odnotowało dość znaczące spadki, a liczba spółek nieznacznie przewyższała spółki zwyżkujące. W głównej mierze korekty notowały akcje, które w ostatnim okresie cieszyły się zainteresowaniem inwestorów. Wspomnieć w tym miejscu należy o akcjach Millenium, gdzie inwestorzy przestraszyli się informacji o przeszukaniu w domu prezesa banku w związku z wcześniejszą prywatyzacją PZU. Wskutek tego akcje straciły ponad 3%.

Analityk

DM BZ WBK SA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BZ WBK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Nieruchomości / DM BZWBK: Korekta na PKN schłodziła rynek