DM BZWBK: na GPW możliwe dalsze wzrosty

Marek Druś
opublikowano: 23-10-2001, 09:05

Wczorajsza sesja przyniosła silną zwyżkę indeksów, WIG zyskał 2,2%, a WIG-20 2,9%, co oznacza, iż indeks ten dotarł do poziomu lokalnego maksimum z 16 października br. na 1.192 pkt. Nieznacznie powyżej tego poziomu znajduje się linia trendu spadkowego, która wywołała korektę w poprzednim tygodniu. Otwarcie na dzisiejszej sesji powyżej 1.197 pkt. będzie oznaczało pokonanie tej linii i będzie zapowiedzią kontynuacji wzrostów. Dalszym technicznym oporem jest poziom 1.237 pkt., wynikający z śróddziennego maksimum z 17 października. W przypadku pokonania tego poziomu, zapewne nastąpi przyspieszenie wzrostów. Wczorajsze wzrosty należy powiązać z pozytywną reakcją na wyniki finansowe za III kw. oraz oczekiwaniem na zbliżające się posiedzenie RPP, która po ostatnich danych o inflacji, powinna obniżyć stopy procentowe. Wczorajsze dane o inflacji bazowej przedstawione przez NBP potwierdzają oczekiwania analityków. Na pozytywny klimat na rynku wpływa również pomyślna koniunktura na rynkach zachodnich.

Wczoraj sygnał do wzrostów przyszedł ze strony KGHM, który co prawda zakończył III kw. stratą jednakże jej rozmiary były znacznie mniejsze od oczekiwań rynku. Po wynikach opublikowanych po wczorajszej sesji zwracają uwagę pozytywne rezultaty Softbanku oraz Agory, co inwestorzy winni nagrodzić wzrostem kursu. Sporym rozczarowaniem są dokonania PKN Orlenu, który pokazał słabe wyniki za ostatni kwartał. W dalszym ciągu rynek będzie oczekiwał na rezultaty innych dużych spółek, jednakże kluczowe w moim przekonaniu będzie oczekiwanie na wynik posiedzenia RPP.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / DM BZWBK: na GPW możliwe dalsze wzrosty