DM BZWBK podtrzymał KUPUJ dla akcji Prokomu

Marek Druś
25-09-2002, 16:50

Przemysław Sawala-Uryasz, analityk DM BZWBK podtrzymał rekomendację KUPUJ dla akcji Prokomu. W raporcie z 18 września akcję spółki wycenił na 144 zł.

Według autora rekomendacji, Prokom odniesie korzyści z zaangażowania w Softbank. Za jego pośrednictwem uzyska dostęp do sektora bankowego, gdzie był dotychczas nieobecny. Sawala-Uryasz przypuszcza, że Prokom, Softbank i Alltel Corebanking Solutions mają dużą szansę wygrania kontraktu na system centralny do PKO BP

- Podpisana z ACS umowa doprowadzić może do utworzenia wspólnego centrum kompetencyjnego w tym regionie Europy. Prokom wraz z Softbankiem będą wówczas mogły prowadzić wdrożenia systemów Corebank oraz Systematics w Polsce i za granicą – głosi rekomendacja DM BZWBK.

Sawala-Uryasz jest przekonany, że choć przejęcie Softbanku może początkowo negatywnie wpłynąć na zysk Prokomu, długofalowo spółka będzie czerpała z tego znaczne korzyści.

- Podtrzymujemy dotychczasową wycenę i rekomendację na akcje Prokomu – napisano w podsumowaniu rekomendacji DM BZWBK.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZWBK podtrzymał KUPUJ dla akcji Prokomu