DM BZWBK: Wzrosły szanse na mocniejsze odbicie

Dom Maklerski BZ WBK SA
15-02-2006, 17:58

Brak obecności dużych zagranicznych graczy oraz mała aktywność strony popytowej wymusiła sporą nerwowość przez większość środowej sesji na GPW.

Brak obecności dużych zagranicznych graczy oraz mała aktywność strony popytowej wymusiła sporą nerwowość przez większość środowej sesji na GPW.

 Od początku dnia nie zwodziły jedynie papiery KGHM po publikacji dobrych wyników finansowych za czwarty kwartał oraz PKO BP, akumulowane przed publikowanym w czwartek raportem finansowym. Ograniczony napływ kapitału na rynek oraz podaż na papierach pozostałych blue-chipów nie pozwoliła jednak rynkowi na zbyt wysoką zwyżkę, gdyż inwestorzy oczekiwali na popołudniowe dane makro za oceanu oraz pierwsze wystąpienie nowego szefa FED.

Dopiero poprawa nastrojów na początku sesji w USA ośmieliła nieco popyt w Warszawie, a głównym tego beneficjantem okazał się PKNOrlen, który po początkowej słabości zdołał zakończyć notowania prawie dwuprocentowym wzrostem. Jeszcze więcej zyskały papiery Lotosu bo ponad dwa i pół procent. Słabymi ogniwami tutaj okazały się akcje TPSA, Pekao, Prokomu, Agory oraz TVN.

Szeroki rynek również dyskontował powszechnie publikowane dane finansowe mniejszych spółek. Z tego powodu silna wyprzedażą rynek przyjął słabe wyniki m.in. Optimusa, Wilbo, Krosna, Dębicy i Mostostalu Płock. Po przeciwnej stronie rynku znalazły się z m.in. Sanok, Wawel, Eurocash i Lena. Publikacja wskaźników inflacji za styczeń, która okazała się niższa niż oczekiwana, zwiększa szansę na kolejna obniżkę stóp procentowych przez RPP. Utrzymującej się obecnie na rynku niepewności towarzyszy mała aktywność największych graczy, jednak czas pracuje obecnie na korzyść rynkowych byków. Utrzymanie się rynku na ostatnich spadkach powyżej dołków z początku lutego zwiększa szansę na mocniejsze odreagowanie już na kolejnych sesjach.

Paweł Kubiak

makler DM BZ WBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dom Maklerski BZ WBK SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / DM BZWBK: Wzrosły szanse na mocniejsze odbicie