DM IDMSA mocno pod kreską

KZ, DI
opublikowano: 03-09-2012, 00:00

Za 10 dni walne brokera zdecyduje o emisji obligacji zamiennych na akcje. Znane są jej parametry.

DM IDMSA zanotował 130 mln zł półrocznej straty netto.

— To jeden z trudniejszych okresów w naszej historii — mówi Grzegorz Leszczyński, prezes spółki. Tłumaczy, skąd takie wyniki.

— Pogarszająca się sytuacja gospodarcza znalazła odzwierciedlenie w spadku wyceny instrumentów finansowych przeznaczonych do obrotu, znajdujących się w naszym portfelu. Łączna strata z operacji tego typu instrumentami wyniosła w pierwszym półroczu57,3 mln zł. Utworzyliśmy ponadto odpisy aktualizujące wartość inwestycji w jednostkach stowarzyszonych wysokości 55,1 mln zł.

W tej kwocie uwzględniona jest strata zrealizowana na sprzedaży PBP Banku. Dodatkowo należy pamiętać, że obroty na GPW są wiele niższe niż w ubiegłym roku, co powoduje obniżenie rentowności działania wszystkich brokerów — wyjaśnia Grzegorz Leszczyński.

Na 13 września zarząd IDM zwołał NWZA. W porządku obrad znalazły się uchwały dotyczące emisji obligacji zamiennych na akcje (wartość nominalna 50 mln zł) oraz prywatnej emisji akcji z wyłączeniem prawa poboru. IDMSA zakłada, że w przypadku emisji obligacji podporządkowanych (po uzyskaniu zgody KNF na zaliczenie zobowiązań do kapitałów nadzorowanych) oprocentowanie wyniesie 8 proc. w skali roku. Jeśli będą to obligacje niepodporządkowanie, oprocentowanie sięgnie 12 proc.

— Cena zamiany obligacji na akcje będzie ustalana w oparciu o średnią cenę zamknięcia z pięciu sesji poprzedzających złożenie przez obligatariusza oświadczenia o objęciu akcji, pomniejszona o pewne ścisłe dyskonta, zależne od terminu zamiany obligacji na akcje i typu obligacji, które ostatecznie zostaną wyemitowane, Konstrukcja premiuje wczesną konwersję — mówi Rafał Abratański, wiceprezes DM IDMSA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu