DM IDMSA ratuje Internet Group

KZ
opublikowano: 18-10-2011, 00:00

Upadła spółka pozbędzie się długów i odżyje dzięki inwestowaniu w projekty internetowe i mobilne — zapowiada nowy właściciel.

Po wielu miesiącach akcjonariusze bankruta doczekali się wreszcie serii dobrych wieści. Kilka dni temu UOKiK zgodził się na przejęcie przez BRE Bank najcenniejszych aktywów Internet Group, co otwiera drogę do spłaty 100 mln zł zadłużenia.

Teraz DM IDMSA wraz z podmiotami powiązanymi zadeklarował spłatę pozostałych wierzycieli (potrzeba na to 1,4 mln zł) i wniesienie w zamian za akcje udziałów w dwóch podmiotach — eFund i TechnoBoard. Inwestują one w projekty internetowe i mobilne, zarówno start-upy, jak i spółki dojrzałe. Pierwszy jest udziałowcem… drugiego, a także notowanychna NewConnect Index Copernicus International i Nowoczesnej Firmy, a także Internetowy Dom Handlowy, który także planował debiut na małej giełdzie.

TechnoBoard zainwestował natomiast w mniej znane spółki, takie jak portale: AukcjeZiemi.pl czy mKsiegowa.pl. Firma otrzymała dofinansowanie z PARP na tzw. inkubowanie przedsięwzięć internetowych. — Rozmowy z Internet Group prowadzone były od wielu miesięcy. Staniemy się głównym akcjonariuszem spółki — mówi Grzegorz Leszczyński, prezes DM IDMSA.

Szczegóły transakcji nie są jeszcze do końca sprecyzowane — nie jest jeszcze np. wyliczona ostateczna wycena eFund i TechnoBoard — ale wiadomo, że po podwyższeniu kapitału broker wraz z jednym z zamkniętych funduszy Idea TFI, a także Kvadrateco Services (podmiot cypryjski) i Janem Ryszardem Wojciechowskim (prezes Internet Group) będą mieć do 66 proc. akcji. Inwestorzy entuzjastycznie przyjęli informacje o zmianach właścicielskich. Wczoraj kurs Internet Group rósł nawet o 36 proc. Przez ostatni tydzień notowania wzrosły o ponad 80 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu