DM mBanku radzi "kupuj" JSW

opublikowano: 05-02-2018, 15:58
aktualizacja: 05-02-2018, 16:02

Analitycy DM mBanku wznowili wydawanie rekomendacji dla akcji JSW od zalecenia "kupuj" z ceną docelową 122,3 zł.

- JSW jest beneficjentem ożywienia globalnego otoczenia w przemyśle stalowym (w I-XI’17 produkcja stali na świecie  wzrosła o 5,2 proc. r/r, w Europie o 3,8 proc. r/r) oraz poprawiającego się od końca 2015 roku obłożenia mocy produkcyjnych w światowych hutach (obecnie 70,7 proc). W Chinach wskaźnik wyprzedzający PMI dla przemysłu stalowego wyraźnie wzrósł w 2017 roku i utrzymuje się obecnie na najwyższym od 2011 roku poziomie (52,3 pkt). Wraz z wyższymi wolumenami produkcji stali poprawia się rentowność dla producentów wielkopiecowych na podstawowych wyrobach - podkreśla Jakub Szkopek, analityk DM mBanku.

Jego zdaniem, popyt na stal w Polsce w najbliższych dwóch latach będzie dalej wspierany przez dobre dane z rynku nieruchomości (rekordowa ilość rozpoczynanych projektów mieszkaniowych), rosnącą ilość projektów infrastrukturalnych związanych z nowym budżetem UE (wydatki na infrastrukturę +10 proc. w 2018 roku) oraz mocne dane z europejskiego przemysłu (PMI w EU najwyżej odkąd prowadzone są statystyki). 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu