DM PKO BP: Kupuj Barlinek

GRA
opublikowano: 25-01-2008, 09:29

Analitycy PKO BP podnieśli rekomendację dla Barlinka z Akumuluj do Kupuj. Cenę docelową obniżyli z 19,03 zł do 14 zł.

Prognoza DM PKO BP na IV kwartał zakłada, że Barlinek zrealizuje podaną w grudniu prognozę za cały 2007 rok. Specjaliści spodziewają się 135 mln zł przychodów i prawie 16 mln zł zysku netto.
„W ujęciu kwartalnym jest to wynik historycznie najwyższy, jednak biorąc pod uwagę zwiększone moce produkcyjne (przez cały IV kwartał działał zakład na Ukrainie), nie może być uznany za wynik rewelacyjny” – napisali w raporcie.

Analitycy zauważają, że kurs akcji Barlinka nie obronił się przed znacznymi spadkami, zwłaszcza że spółka niedawno ogłaszała korektę prognoz. Nie spodziewają się też, żeby w najbliższym czasie notowania odbiegały istotnie od ogólnego trendu rynkowego. Zdaniem specjalistów, w okresie dużej niepewności na rynkach akcji długoterminową wycenę należy oprzeć o model DCF. A jako że Barlinek jest obecnie notowany poniżej tej wyceny, należy to wykorzystać do budowanie pozycji na akcjach tej spółki.
(GRA)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane