DM PKO BP: "Kupuj" dla KGHM

KZ, GPWInfostrefa
15-12-2011, 10:05

Analitycy DM PKO BP w raporcie z 7 grudnia podtrzymali rekomendację "kupuj" dla akcji KGHM, a cenę docelową wyznaczyli na 140 zł wobec 212 zł w raporcie z lipca.

Raport wydano przy cenie 122,20 zł, a w środę na zamknięciu sesji kurs firmy wyniósł 120,50 zł.

"Rekomendujemy kupno akcji KGHM ponieważ uważamy, że (i) przejęcie Quadra FNX jest neutralne lub lekko pozytywne dla KGHM, a więc mocny spadek kursu i przereagowanie rynku stanowi okazję inwestycyjną; (ii) negatywne informacje związane z podatkiem są już uwzględnianie w cenie akcji; (iii) wierzymy w solidne fundamenty miedzi w średnim terminie" - napisali analitycy w raporcie.

"Naszą cenę docelową można zilustrować jako sumę trzech elementów: wartość aktywów operacyjnych KGHM (149 PLN na akcję), negatywny wpływ podatku od wydobycia (-56 PLN na akcję) oraz oszacowanie wartości Quadra FNX (47 PLN na akcje, a więc w cenie nabycia, co naszym zdaniem w świetle posiadanych informacji oraz istotnej szansy nie dojścia transakcji do skutku jest właściwe). Pierwszy element zawiera w sobie ryzyko zmiany ceny miedzi wyrażonej w PLN, drugi wprowadzenie innego mechanizmu opodatkowania od przyjętego przez nas. Natomiast trzeci zawiera ryzyko, że (a) transakcja nie dojdzie do skutku lub (b) ostateczny jej wpływ na wycenę będzie gorszy od zakładanego przez nas" - czytamy.

Według analityków DM PKO BP wartość oferty zakupu Quadra FNX za 2,87 mld zł, czyli z 31 proc. premią może tkwić w projektach rozwojowych Quadra. Analitycy dodają, że Quadra ma sześć niezbyt ciekawych kopalni produkujących ponad 100 tys. ton miedzi oraz dwa bardzo atrakcyjne projekty (Victoria i Sierra Gorda) z potencjałem do podwojenia wolumenu do 2018 r.

"Według nas wartość przejęcia tkwi w projektach rozwojowych Quadra" - podano.

Analitycy uważają też, że podatek od wydobycia jest już w cenie.

"Uważamy, że negatywne informacje związane z podatkiem od wydobycia są już w cenie akcji KGHM. Założyliśmy w naszej wycenie wyliczenie podatku od wydobycia oparte na przychodach (14 proc. w 2012r.) z mechanizmem ograniczającym podatek, tak aby całkowita efektywna stopa opodatkowania (CIT + podatek od wydobycia) nie przekraczała 50 proc. Daje to kwotę dla Skarbu Państwa w wysokości 1,8 mld PLN w 2012r. i 1,9 mld PLN w 2013r. Oczywiście istnieje ryzyko, że ostateczny wpływ podatku będzie bardziej negatywny od założonego przez nas" - podano

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, GPWInfostrefa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / DM PKO BP: "Kupuj" dla KGHM