DM PKO: Są szanse na zakończenie przeceny ZPUE

We wtorkowym handlu notowania znajdującego się w Portfelu PB ZPUE znalazły się najniżej od 17 miesięcy. Ustabilizowanie kursu spółki zapowiadają jednak analitycy DM PKO BP.

Papiery spółki tanieją we wtorek o 1,8 proc., do 302 zł. Choć to najmniej od maja 2013 r., to jednak szanse na zatrzymanie przeceny widzą specjaliści DM PKO BP. W raporcie datowanym na 30 września jedną akcję ZPUE wycenili na 345 zł. Choć rekomendacja poszła w górę ze „sprzedaj” do „trzymaj”, to jednak obecna wycena jest aż o 16 proc. niższa od poprzedniej, pochodzącej z kwietnia.

"Potwierdziły się nasze obawy, że ZPUE jako gracz kontrolujący około 60 proc. rynku, który przestał istotnie rosnąć, może natrafić na bariery dalszego wzrostu. Dodatkowo nie pomaga osłabienie rynków eksportowych” – napisali analitycy DM PKO BP.

Ich zdaniem ze względu na niewielki potencjał rynku krajowego w średniej perspektywie jedyną szansą na wzrost jest eksport. Przed pogłębieniem przeceny spółkę powinny bronić dywidendy i silny bilans. Akcje ZPUE są w Portfelu PB od równo dwóch lat. W tym czasie dały zarobić 35,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane