DM WBK: Apator powinien poprawić wyniki

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 06-07-2001, 10:33

Do końca czerwca przyszłego roku Apator przeznaczy 4 mln zł na zakup 300 tys własnych akcji w celu ich umorzenia. Pieniądze pochodzić będą z kredytu. Spółka przewiduje poprawę wyników w roku bieżącym nie koniecznie wynikających z poprawy działalności operacyjnej.

Zaciągnięcie kredytu aby skupić ponad 10% własnych akcji z rynku wskazuje, że spółka oczekuje na znaczną poprawę wyników w roku bieżącym lub na pozytywne zakończenie negocjacji z inwestorem branżowym. Wyniki I kwartału nie były obiecujące. Spółka zanotowała stratę 0,16 zł na akcję, natomiast skonsolidowane wyniki wskazują na zysk rzędu 0,24 zł. W ujęciu rocznym, o ile sytuacja nie ulegnie poprawie, Apator deklaruje więc chęć zakupu akcji po cenie 44 - krotnie przewyższającej zysk. Zapłacona przez spółkę cena 10,5 zł przedstawia się nieco korzystniej w świetle zeszłorocznych skonsolidowanych wyników wskazujących na P/E 3,96. Przeznaczając 4 mln zł na buyback zarząd wskazuje, że gotów jest zapłacić do 13,33 zł za sztukę. Jeśli walory te przedstawiają dla spółki wartość godną zaciągania pożyczki to spodziewać się należy, że zainteresowanie ze strony inwestorów branżowych jest silne i na jesieni bądź początku przyszłego roku oczekiwać można pozytywnych konkluzji prowadzonych negocjacji.

Przemysław Sawala-Uryasz, DM WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM WBK: Apator powinien poprawić wyniki