DNS Inc.com może przejąć DNS Polska

Mariusz Zielke
opublikowano: 03-11-2000, 00:00

DNS Inc.com może przejąć DNS Polska

RYZYKO NAGRODZONE: Krzysztof Musiał sporo ryzykował odkupując udziały ABC Data i DNS Polska od padającego CHS-u. ABC Data udało się sprzedać Actebisowi, DNS Polska może zaś trafić do grupy DNS. fot. MP

DNS Polska, dystrybutor zaawansowanych rozwiązań informatycznych, zmieni właściciela. Wiele wskazuje na to, że firma należąca do Krzysztofa Musiała zostanie sprzedana niemieckiemu koncernowi DNS Inc.com.

Krzysztof Musiał, prezes i zarazem były właściciel ABC Data, sprzeda udziały w DNS Polska spółce DNS Inc. com. Obie firmy — ABC Data i DNS Polska — polski biznesmen odkupił od koncernu dystrybucyjnego CHS, który rozpadł się w 1999 roku.

Nowy właściciel nie ukrywał, że będzie poszukiwał dla nich inwestorów zewnętrznych. W przypadku ABC Data — po nieudanych próbach pozyskania inwestorów finansowych — proces ten zakończył się sprzedażą spółki niemieckiemu Actebisowi, jednemu z największych europejskich dystrybutorów. Z kolei DNS Polska, firma zajmująca się dystrybucją zaawansowanych rozwiązań informatycznych, trafi prawdopodobnie w ręce DNS Inc.com, niemieckiego koncernu wywodzącego się z grupy CHS.

Krzysztof Musiał odmawia komentarza na ten temat, argumentując, że decyzje w sprawie DNS są jego prywatną sprawą.

Marek Janas, prezes DNS Polska, również nie chce wypowiadać się na temat spraw własnościowych spółki.

— Takie decyzje należą do właścicieli — uważa Marek Janas.

DNS zajmuje się dystrybucją rozwiązań informatycznych. Jest także koordynatorem programu e-inkubator, opracowanego przez firmy Cisco, Oracle, Sun i RSA Security, który ma pomagać polskim przedsięwzięciom internetowym. Według Raportu Teleinfo, przychody firmy ze sprzedaży w 1999 roku wyniosły ponad 35 mln zł, a zysk netto 1,4 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Polecane