Do 17 kwietnia trwa nabór do programu praktyk studenckich "Cień Menedżera"

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-04-2006, 12:24

O ponad 1450 miejsc praktyk w 220 firmach w całej Polsce mogą ubiegać się studenci wszystkich kierunków,którzy do 17 kwietnia zgłoszą się do programu "Cień Menedżera", organizowanego przez Stowarzyszenie "Autokreacja" oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów.

O ponad 1450 miejsc praktyk w 220 firmach w całej Polsce mogą ubiegać się studenci wszystkich kierunków,którzy do 17 kwietnia zgłoszą się do programu "Cień Menedżera", organizowanego przez Stowarzyszenie "Autokreacja" oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów.

    Jak informują organizatorzy na oficjalnej stronie internetowej programu, praktyki dostępne są w 68 miastach na terenie całego kraju. Kandydat który zostanie przyjęty na praktyki, będzie przez czas ich trwania uczył się od pracownika firmy. Celem programu jest pomoc młodym ludziom w zdobyciu doświadczenia w pracy zawodowej i w ubieganiu się o stanowisko, a także w nawiązywaniu kontaktów biznesowych.

    Organizatorzy programu przeprowadzają profesjonalny proces rekrutacji, w czasie którego wszystko odbywa się tak, jak podczas prawdziwego wyboru pracownika. Zainteresowany student wybiera odpowiadającą mu ofertę z listy, którą można znaleźć na stronie programu. Następnie kandydat wypełnia formularz zgłoszeniowy.

     Po wstępnej selekcji organizatorzy zapraszają wybranych studentów na rozmowy kwalifikacyjne. Ostateczna decyzja o przyjęciu na praktyki zależy od firmy biorącej udział w programie. Praktyki, w zależności od firmy, mogą być płatne lub bezpłatne.

    W tym roku organizowana jest 7. edycja programu "Cień Menedżera". W 2005 r. do programu zgłosiło się ponad 5 tys. studentów, którzy rywalizowali o 600 miejsc praktyk w 42 miastach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Do 17 kwietnia trwa nabór do programu praktyk studenckich "Cień Menedżera"