Do Chorzowa wjadą rowery Nextbike'a

AR
opublikowano: 02-08-2018, 14:54

Chorzów buduje sieć roweru miejskiego. Jej operatorem będzie spółka Nextbike, z którą miasto podpisało umowę na 6,5 mln zł.

Na ulice Chorzowa wkrótce wjadą rowery miejskie. W czwartek (2 sierpnia)  samorząd miasta podpisał z firmą Nextbike umowę na dostarczenie i utrzymanie 460 rowerów, a także obsługę nowego systemu wypożyczania z 46 stacjami. Jej wartość to 6,5 mln zł. 

Zobacz więcej

Fot. UM Chorzów

- Mamy nadzieję, że zachęci to mieszkańców do przesiadki z samochodu na rower – mówi wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik. 

Chorzowski system rowerowy będzie największy w regionie śląskim - informuje ratusz. Jego wdrażanie podzielono na etapy. Pierwszy, który zakłada dostarczenie 150 rowerów i stworzenie 15 stacji, ma zakończyć się najpóźniej do 10 tygodni od podpisania umowy. Ze wszystkich 460 rowerów – zgodnie z podpisaną z operatorem umową - będzie można korzystać od 21 marca 2019 roku. Wtedy też rozpocznie się pierwszy, pełny sezon rowerowy w Chorzowie, który potrwa do 30 listopada.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu