Do finału dotarły tylko sprawdzone firmy

Katarzyna Kompowska
opublikowano: 26-11-2007, 00:00

Dzięki metodologii zastosowanej przez Coface wybraliśmy nalepsze spośród najsilniejszych firm w regionach.

Już po raz czwarty mamy przyjemność gratulować laureatom rankingu Filary Polskiej Gospodarki. Zestawienie to promuje i nagradza firmy ważne dla regionu — ważne nie tylko ze względu na skalę działalności, lecz także z powodu ich znaczenia dla lokalnej społeczności. Na sukces przedsiębiorstw w równym stopniu składają się twarde dane finansowe i głosy oddane przez pracowników, mieszkańców oraz władze danego regionu. Opłaca się zatem dbać o wizerunek poprzez działania na rzecz lokalnych społeczności.

Firma Coface Poland w każdym regionie przygotowała listy firm nominowanych do rankingu Filary Polskiej Gospodarki. Mogły się na nich znaleźć przedsiębiorstwa, które w badanym okresie 2004-06 wykazały odpowiednio wysoki obrót (w roku 2004 nie niższy niż 100 mln zł) oraz wysokie tempo wzrostu.

Spełnienie tego podstawowego warunku zostało poparte szczegółową analizą każdego przedsiębiorstwa, zarówno pod kątem oceny wskaźników ekonomicznych, jak i moralności płatniczej. Zastosowanie znalazł tu rating Coface — system oceny stosowany w naszej firmie do określania wiarygodności kredytowej i ubezpieczeniowej firm. Do dokonania takich analiz niezbędna była nasza baza informacji o firmach polskich i dane uzyskiwane w trakcie badania — m.in. referencje dostawców i informacje o płatnościach oraz dane publikowane w Monitorze Polskim B i składane w aktach rejestrowych.

Zapraszam wszystkich czytelników do zapoznania się z listą zwycięskich przedsiębiorstw. To państwa głosy zdecydowały o kształcie tegorocznego zestawienia. Jeszcze raz gratulujemy kierownictwu i pracownikom wszystkich nagrodzonych firm, życząc im dalszego rozwoju i umacniania swojej pozycji w regionie i w kraju. l

O COFACE POLAND

Coface to jeden ze światowych liderów w branży ubezpieczeń i zarządzania należnościami. W 64 krajach 6 tys. pracowników Coface obsługuje ponad 105 tys. klientów w czterech grupach usług: ubezpieczenia krajowe i eksportowe, informacja gospodarcza i rating, windykacja należności oraz faktoring. Ponad 45 proc. z 500 największych światowych korporacji jest obecnie klientami Coface. Coface Poland — obecny w Polsce od 1992 r. — to największa w kraju wywiadownia handlowa, przodujące biuro windykacji, firma faktoringowa oraz czołowy ubezpieczyciel należności.

Usługi Coface w Polsce to:

ubezpieczenie należności krajowych i eksportowych, ubezpieczenie z opcją finansowania

faktoring

usługi wywiadowni: raporty handlowe o firmach z całego świata, dostęp online do największej bazy danych o firmach polskich, monitoring ryzyka kontrahenta, analizy branżowe, marketingowe bazy danych

usługi biura windykacji: monitoring faktur, przedsądowa windykacja należności w kraju i za granicą, windykacja sądowa, wspomaganie postępowania egzekucyjnego, doradztwo prawne i biznesowe w dziedzinie zarządzania należnościami

Katarzyna Kompowska prezes Coface Poland

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kompowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu