Do Krakowa przyjedzie 60 firm z Chin

MB
26-02-2010, 00:00

Pierwsze forum gospodarcze UE  — Chiny odbędzie się w Krakowie i Brukseli. Okazji do spotkań będzie więcej.

Pierwsze forum gospodarcze UE — Chiny odbędzie się w Krakowie i Brukseli. Okazji do spotkań będzie więcej.

Około 60 firm z Państwa Środka pojawi się w Krakowie 12-14 kwietnia. Przyjadą na I Forum Ekonomiczne UE — Chiny.

— To firmy reprezentujące takie branże, jak ochrona środowiska, transport, infrastruktura, żywność i przetwórstwo. Pierwszego dnia forum organizujemy tzw. ring, czyli spotkania między firmami. Spodziewamy się, że polskich przedsiębiorców będzie trzykrotnie więcej niż chińskich, każdy z nich będzie mógł spotkać się z około dziesięcioma partnerami z Państwa Środka — przewiduje Bożena Wróblewska, prezes KIG-Centrum Promocji (KIG-CP) współorganizatora forum.

Od tygodnia KIG-CP wysyła maile z informacją o forum, a już wstępne zainteresowanie zgłosiło 40 firm.

— Czekamy na chętnych, zgłoszenia przyjmujemy na stronie www.eu-chinaforum.eu, a koszt udziału w forum to 1 tys. zł — dodaje Bożena Wróblewska.

Polscy przedsiębiorcy mogą też pojechać do Brukse- li, gdzie chińskie firmy będą mieć spotkania w Parlamencie Europejskim. Organizatorzy chcą, by forum stało się wydarzeniem cyklicznym, zawsze odbywało się w Krakowie i Brukseli. Impreza odbędzie się na dwa tygodnie przed EXPO 2010 w Szanghaju. Przypomnijmy, że w związku z EXPO już w 2009 r. Biuro Komisarza Generalnego i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizowały sześć branżowych misji gospodarczych (ochrona środowiska, sektor farmaceutyczno-kosmetyczny, dwie dla firm z branży przetwórstwa żywności, sektor morski, górnictwo). Uczestniczyło w nich 46 polskich firm, które odbyły ponad 400 spotkań z chińskimi przedsiębiorcami. Podczas trwania wystawy odbędzie się pięć kolejnych misji gospodarczych dla firm z branż: spożywczej, ochrony środowiska, morskiej oraz misje inwestycyjne dla przedstawicieli specjalnych stref ekonomicznych i samorządów lokalnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Do Krakowa przyjedzie 60 firm z Chin