Do lekarza z pakietem

  • Dorota Czerwińska
opublikowano: 13-02-2012, 00:00

Nie tylko pracownicy dużych firm chcą korzystać z abonamentu medycznego

Prywatna opieka medyczna to ważny „bonus motywacyjny”, który zachęca pracowników do związania kariery zawodowej z firmą na dłużej. Przedsiębiorstwo, które oferuje abonamenty, jest lepiej postrzegane przez kandydatów do pracy. Stąd coraz większe zainteresowanie nimi również mniejszych przedsiębiorstw. Ich potrzeby zauważyły firmy medyczne. Enel-Med deklaruje konstruowanie indywidualnej oferty abonamentowej dla każdego klienta, aby jak najlepiej odpowiadała jego potrzebom i możliwościom finansowym. Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med, zapewnia z kolei, że klientom korporacyjnym Grupa (Lux Med, Medycyna Rodzinna, CM LIM, Promedis) oferuje pakiety sprofilowane do ich potrzeb.

— Takie rozwiązanie pozwala znaleźć ofertę najbardziej atrakcyjną dla każdego rodzaju przedsiębiorstwa, bez względu na jego wielkość — twierdzi Anna Rulkiewicz. Medicover ma dla małych i średnich przedsiębiorstw ofertę składająca się z pięciu głównych programów, różniących się zakresem opieki medycznej i ceną. Najtańszy wariant — Program Plus — zapewnia m.in. opiekę lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i konsultacje wybranych specjalistów, podstawową diagnostykę, zabiegi ambulatoryjne, szczepienie przeciwko grypie, medycynę pracy. Cena: 55-99 zł za osobę zależnie od zakresu opieki, wielkości i lokalizacji firmy oraz częstotliwości opłacania składki.

Są też trzy programy dostępne w Opcji Standard, do których wprowadzono limity na konsultacje lekarskie określone na poziomie ich średniego wykorzystania w populacji oraz znaczące rabaty — zamiast bezpłatnego dostępu — na wybrane badania diagnostyczne lub zabiegi chirurgii jednego dnia. — Takie mechanizmy pozwalają znacząco obniżyć cenę pakietu, a jednocześnie umożliwiają mniejszym firmom korzystanie z rozbudowanych programów opieki, które normalnie mogłyby być dla nich zbyt dużym obciążeniem finansowym — twierdzi John Stubbington, dyrektor operacyjny Grupy Medicover.

Samemu też można

Niezadowalający poziom publicznej opieki zdrowotnej powoduje, że mimo odprowadzania składki zdrowotnej wiele osób jest gotowych dodatkowo płacić za wizyty u lekarzy w prywatnych przychodniach. Aby nie był to jednak zbyt duży wydatek, ludzie stawiają na abonamenty medyczne lub ubezpieczenia zdrowotne. Najlepiej, gdy płaci za to pracodawca, przynajmniej częściowo. Ale nie zawsze jest to możliwe, dlatego firmy medyczne coraz częściej proponują specjalne pakiety dla tych, których firmy nie zainwestowały ani w ubezpieczenia, ani w abonamenty. Grupa Lux Med proponuje pacjentom indywidualnym pakiety: Rubin, Kryształ, Grafit, Grafit Plus, Zdrowe Dziecko, Senior Bursztyn i Senior Szafir. Przykładowo: pakiet Kryształ kosztuje 1000 zł rocznie i pozwala korzystać z placówek Medycyny Rodzinnej i Promedis. Zapewnia nielimitowany dostęp do lekarzy specjalistów, podstawowe badania, zabiegi ambulatoryjne. Pakiet Rubin, za który trzeba zapłacić 2500 zł, zapewnia dostęp do wszystkich placówek Grupy Lux Med (m.in. wizyty u lekarzy wszystkich specjalności, rozszerzoną diagnostykę, wizyty domowe, rehabilitację). 450 zł rocznie kosztuje pakiet Grafit, w którym we wszystkich placówkach Grupy jest m.in. nielimitowany dostęp do sześciu specjalistów za 10 zł, podstawowe badania i 10 proc. rabatu na inne usługi. Obok dotychczasowych propozycji opieki dla klientów indywidualnych Medicover wprowadziło niedawno ofertę „Opieka Rodzinna Standard” za 195 zł miesięcznie. To łącznie cztery wizyty w roku na osobę u internisty, pediatry, lekarza medycyny rodzinnej, wizyty domowe i cztery wizyty na osobę u specjalistów: ginekologa, okulisty, ortopedy, laryngologa, chirurga, dermatologa, kardiologa, neurologa. W pakiecie jest też podstawowa diagnostyka, zabiegi ambulatoryjne, pogotowie ratunkowe oraz szczepienia przeciw grypie. Firma jest bliska zrealizowania zapowiadanego w 2011 r. planu zwiększenia sprzedaży indywidualnej o 100 proc. A John Stubbington informuje, że do 2015 r. firma chce rocznie podwajać sprzedaż usług dla klientów indywidualnych. Z kolei Enel-Med poleca takim klientom także ubezpieczenia zdrowotne.

— Współpracujemy z czołowymi ubezpieczycielami, dzięki czemu klienci mogą wybierać spośród wielu pakietów różniących się zakresem usług. Już od 77 zł — koszt zależy m.in. od zakresu usług w pakiecie, wieku pacjenta i lokalizacji — można kupić ubezpieczenie zawierające konsultacje u podstawowych specjalistów, wybrane badania laboratoryjne czy badania diagnostyki obrazowej, a także wiele zabiegów ambulatoryjnych — mówi Adam Rozwadowski, prezes Centrum Medycznego Enel-Med.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Polecane