Do Polski wchodzi nowy deweloper

AYA
opublikowano: 2006-09-12 00:00

Przedstawiciele spółki Slough Estates International poinformowali o rozpoczęciu działalności w naszym kraju. Deweloper ma ponad 80 ha gruntu i 100 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni w budowie w dwóch kompleksach: Tulipan Park Poznań i Tulipan Park Stryków. Firma podaje, że ponad 75 proc. powierzchni znalazło już najemców.

Kolejną inwestycją Slough Estates będzie wysokiej klasy obiekt biurowy w Warszawie — Tulipan House przy ul. Domaniewskiej na Mokotowie. Będzie to czterokondygnacyjny budynek z ponad 17,8 tys. mkw. biur klasy A. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na czwarty kwartał 2006 r.

Wchodząca do Polski spółka nie jest nowicjuszem. Istnieje od 80 lat i specjalizuje się w budowie biur, parków magazynowych i centrów logistycznych. Slough Estates PLC jest spółką notowaną na giełdzie w Londynie. Obecna jest w: Wielkiej Brytanii, Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych, a od 2006 r. także w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Pradze i Budapeszcie. Dysponuje 4 mln mkw. przestrzeni biznesowej, której wartość przekracza 8 mld EUR. Na całym świecie ponad 1,7 tys. firm wynajmuje powierzchnie w obiektach firmy. Jej roczne wpływy wynajmu wynoszą 520 mln EUR.